درمان سرطان ریه با داروی سرطان خون

درمان سرطان ریه با داروی سرطان خون

الف دانلود: مطالعات پژوهشگران دانشگاه تورنتو كانادا نشان میدهد دو داروی سرطان خون كه اخیرا تایید شده اند، می توانند در درمان سرطان ریه مقاوم به دارو موثر باشند.به گزارش پایگاه خبری مدیكال ساینس، مقاومت به دارو بزرگترین مانع در درمان سرطان ریه است. به این منظور پژوهشگران روش جدیدی را ابداع كردند كه مولكول های كوچكی كه جهش های سلولی را هدف قرار می دهند، شناسایی می كند. با استفاده از این روش می توان به درمان های موثر برای بیماری های مقاوم به دارو دست یافت.
در ادامه دو داروی جدید كه اخیرا برای درمان سرطان خون تایید شده، مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج نشان میدهد این دو دارو می توانند تومورهای مقاوم به دارو در سرطان ریه را درمان كنند.

این دو دارو gilteritinib و midostaurin نام دارند و آزمایش های بالینی آن تا كمتر از یك سال آینده انجام می شوند.
سرطان ریه، كشنده ترین نوع سرطان است و تعداد قربانیان آن از مجموع سرطان های سینه و پروستات بیشتر است. سالانه حدود ۱.۸ میلیون مورد سرطان ریه در سراسر جهان تشخیص داده می شود كه از این میان ۱.۵ میلیون نفر جان خودرا از دست می دهند. از هر چهار مرگ ناشی از سرطان، یك مورد به سبب سرطان ریه است. تحقیقات نشان می دهد تشخیص و درمان سریع بیماری موثرترین روش در افزایش طول عمر بیمار است.
سرطان ریه معمولا در افراد سالمند دیده می شود. از هر سه بیمار مبتلا به سرطان ریه، دو مورد بالای ۶۵ سال سن دارند و كمتر از دو درصد مبتلایان كمتر از ۴۵ سال سن دارند. میانگین سن مبتلایان ۷۰ سال است. از هر ۱۴ مرد، یك نفر به سرطان ریه مبتلا می شود و این آمار در بین زنان، یك از ۱۷ زن است.
نتایج این مطالع در نشریه Nature Chemical Biology انتشار یافته است.منبع:

1398/12/06
15:42:53
5.0 / 5
3452
تگهای خبر: پژوهش , تحقیقات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود