ادامه شدت بارش ها در غرب و جنوب غرب

ادامه شدت بارش ها در غرب و جنوب غرب

به گزارش الف دانلود كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه شدت بارش ها در استان های واقع در غرب و جنوب غرب كشور همچنان ادامه دارد، ازاین رو امكان آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، رودخانه ها، لغزندگی جاده و كاهش دید در محورهای مواصلاتی این مناطق وجود دارد؛ هموطنان مراقب باشند.


فریبا گودرزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: با عنایت به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، سامانه بارشی مستقر در كشور طی امروز در نوار غربی كشور، دامنه های البرز، زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت كمتر در مركز شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.
وی تصریح كرد: بارش در غرب و جنوب غرب گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش هایی از شمال غرب به شكل برف، در سواحل دریای خزر به شكل باران و در شمال شرق به شكل برف و باران پیشبینی می شود كه شدت آن در لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، كرمانشاه، ایلام، كردستان، همدان، مركزی، قم، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است.
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: پیشبینی می شود كه به تدریج از اوایل شب از شدت بارش ها در نیمه غربی كاسته شود، این سامانه پنجشنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی سبب بارش برف و باران و در شمال خراسان جنوبی بارش باران پراكنده می شود و از اواخر وقت به تدریج از كشور خارج خواهد شد.
گودرزی اظهار داشت: جمعه و شنبه در بیشتر مناطق كشور جوی آرام حاكم است، از بعدازظهر شنبه تا اواسط یكشنبه در بخش هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراكنده پیشبینی می شود و به تدریج از بعدازظهر یكشنبه و طی روز دوشنبه در نوار شمالی كشور و بخش هایی از غرب بارش باران، در مناطق مرتفع و سرد بارش برف و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراكنده را شاهد خواهیم بود.
وی اضافه كرد: طی دو روز آینده در نیمه شرقی كشور وزش باد شدید پیشبینی می شود و در همین مدت خلیج فارس بخصوص نیمه شرقی آن و تنگه هرمز مواج خواهد بود.
باران و رگبار در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی تصریح كرد: امروز تهران ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد شدید خواهد بود كه در شب كاهش ابر خواهد داشت اما وزش باد رخ می دهد و به تدریج صاف می شود. كمینه دمای امروز بامداد تهران ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۸ درجه بالای صفر می رسد.
گودرزی اظهار داشت: چالدران با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و برازجان و راسك با دمای ۳۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط كشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


1398/12/07
11:25:15
5.0 / 5
3199
تگهای خبر: سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود