آمازون وارد بازار ربات های خانگی می شود

آمازون وارد بازار ربات های خانگی می شود

غول اینترنتی آمازون در قراردادی به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار، شرکت سازنده جاروبرقی رباتیک iRobot را خریداری می کند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بزرگترین فروشنده آنلاین جهان برای خرید شرکت iRobot که سازنده جاروبرقی رباتیک رومبا است، مبلغ ۶۱ دلار برای هر سهم این شرکت پرداخت می کند که ۲۲ درصد بالاتر از آخرین قیمت نهایی سهام این شرکت است.

آمازون با این خرید، گام بزرگی برای کسب سهم در بازار رباتهای خانگی برمی دارد. کالین آنگل، مدیرعامل شرکت iRobot، همچنان سمت خویش را حفظ خواهدنمود.

این دو شرکت اعلام نکردند چه زمانی قرارداد خرید نهایی خواهد شد اما این مساله به موافقت سهامداران هر دو شرکت و رگولاتورها بستگی خواهد داشت.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، آمازون در اعلام این خرید، برنامه های دقیق خویش را تشریح نکرد. دیو لیمپ، نایب رییس ارشد بخش دستگاههای آمازون به توانایی iRobot برای ابداع باردیگر نحوه نظافت متمرکز شده و اظهار نمود: آمازون به دنبال ابداع محصولات است.

مدیرعامل iRobot اظهار داشت: آمازون شور مشابه این شرکت را برای محصولات خانگی نوآورانه دارد و وی احساس کرد که این غول اینترنتی، خریدار مناسبی است.

منبع:

1401/05/16
21:24:09
0.0 / 5
536
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود