از سوی سازمان فضایی اعلام شد؛

تایید عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های خیام

تایید عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های خیام

عملکرد صحیح تمام زیرسامانه های ماهواره ˮخیامˮ تایید شد و روزهای آینده فرآیندهای راه اندازی و تست زیرسامانه های این ماهواره بر مبنای برنامه از پیش تعیین شده صورت خواهد گرفت.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، سازمان فضایی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود: «ماهواره خیام که بامداد امروز (۱۸ مردادماه ۱۴۰۱) توسط ماهواره بر سایوز از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد، با موفقیت در مدار قرار گرفت.
نخستین ارتباط با ماهواره "خیام" حدود ۹۰ دقیقه پس از پرتاب در ایستگاه های زمینی این ماهواره در کشور، برقرار و داده های دریافتی در مرکز کنترل مأموریت ماهواره "خیام" در پایگاه فضایی ماهدشت تجمیع شد.
بر اساس ارزیابی اولیه کارشناسان، داده های دریافتی نشان از صحت عملکرد ماهواره دارد. بعد از تحلیل داده های تله متری ماهواره هم مشخص شد که تا کنون عملکرد کلیه زیرسامانه های این ماهواره مطابق با برنامه ریزی پیشبینی شده در حالت عملکرد مناسب و صحیح قرار دارند.
طبق برنامه کاری تعیین شده، ماهواره "خیام" هر ۲۴ ساعت ۴ گذر از فراز ایران خواهد داشت که در این گذرها ارسال فرمان به ماهواره و دریافت داده تله متری ماهواره صورت خواهد گرفت.
طی روزهای آینده فرآیندهای راه اندازی و تست زیرسامانه های این ماهواره بر مبنای برنامه از پیش تعیین شده صورت خواهد گرفت.»
انتهای ‍‍پیاممنبع:

1401/05/19
11:56:24
0.0 / 5
540
تگهای خبر: سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود