در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت پس از رفع اختلال روزهای اخیر افزایش پیدا کرد

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت پس از رفع اختلال روزهای اخیر افزایش پیدا کرد

الف دانلود: وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اعلان اینکه سرعت اینترنت بالا رفته است، ضمن اظهار بی اطلاعی از میزان دقیق این افزایش، آنرا بطور متوسط حدود 27 مگابیت بر ثانیه اعلام نمود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار نمود: سرعت اینترنت بالا رفته است. میزان دقیق آنرا نمی دانم، اما بالا رفته و بطور متوسط به حدود ۲۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است. البته در زمینه ارتباطات ثابت وضعمان خوب نیست و این را بارها گفته ایم.
وی اضافه کرد: یک پروژه زیربنایی را دنبال می نماییم و آن فیبر نوری منازل و کسب و کارهاست که خوب پیش می رود و در هفته دولت هم شاهد افتتاح پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها در چند شهر خواهیم بود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: اگر این روند شتاب بگیرد هم وضعیت اینترنت ثابت بهتر خواهد شد و مردم سرعت های چند ده برابری و بلکه چند صد برابری را تجربه خواهند کرد و سرعت اینترنت ثابت و همراه بهتر خواهد شد.
زارع پور در پاسخ به پرسشی درباره ی مقایسه اینترنت ایران و عراق و تفاوتی که به لحاظ سرعت اینترنت وجود دارد، اشاره کرد: وضعیت کاملاً قابل قیاس است و شما می توانید اینترنت کشورها را مقایسه کنید. این مشکل یک روزه و دو روزه نبوده و زیرساخت های کشور در بعضی حوزه ها ده سال است که نوسازی نشده و قسمتی از مشکلات ما ناشی از آنست.
وی اضافه کرد: ما برنامه های مفصلی پیش بینی کردیم و در لایه های گسترش زیرساخت های ارتباطی بین شهری و زیرساخت های دسترسی به اینترنت، برنامه هایی را طراحی کردیم که مسیر برنامه ای میان مدت و طولانی مدت را شامل می شود. این مساله حق مردم است و ما آنرا به عنوان یک حق بررسی می نماییم ان شاءالله در آینده نزدیک سرعت اینترنت بیشتر خواهد شد.
وزیر ارتباطات همین طور با اشاره به وضعیت سرعت اینترنت در چند روز اخیر و اختلال اینستاگرام اظهار نمود: در ارتباط با تامین ترافیک و تامین باند پلت فرم های خارجی در چند روز گذشته، در تامین اینترنت داخلی چند ساعت تاخیر ایجاد و برطرف شد. با توجه به این که خطوط جایگزین را لحاظ کردیم چند ساعت زمان برد تا اختلال به وجود آمده برطرف شود.
زارع پور از رسیدن به وضعیت پایدار ماهواره خیام آگاهی داد و اظهار داشت: تا یکی دو هفته آتی نخستین تصاویر از این ماهواره دریافت می شود.1401/05/26
22:11:21
0.0 / 5
500
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
الف دانلود