گزارش جدید اسپید تست؛

صعود رتبه ایران در سرعت اینترنت موبایل و نزول در اینترنت ثابت

صعود رتبه ایران در سرعت اینترنت موبایل و نزول در اینترنت ثابت

الف دانلود: گزارش اسپیدتست در هفتمین ماه میلادی نشان میدهد هرچند جایگاه ایران در لیست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل ۲ پله رشد کرده اما در رده بندی اینترنت ثابت یک پله سقوط کرده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، وبسایت اسپید تست جدید ترین گزارش خود از میانه سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در ماه جولای ۲۰۲۲ میلادی را منتشر نموده است. برپایه این گزارش میانه سرعت اینترنت موبایل جهان در هفتمین ماه میلادی ۳۰.۷۸ و میانه سرعت اینترنت ثابت ۶۷.۲۵ مگابیت برثانیه بوده است.
رشد ۲ پله ای میانه سرعت اینترنت موبایل ایران برپایه گزارش مذکور میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در جولای ۲۰۲۲ میلادی۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه بوده و جایگاه آن در رده بندی کشورهایی با بالاترین سرعت اینترنت موبایل با ۲ پله صعود، رده ۷۰ بوده است. از طرفی میانه سرعت اینترنت ثابت ایران در ماه گذشته میلادی ۱۰.۲۱ مگابیت برثانیه بوده و جایگاه آن در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت یک پله سقوط کرده است. بدین سان ایران در رده ۱۴۶ این لیست قرار دارد.
امارات و قطر عرضه کننده پر سرعت ترین اینترنت موبایل جهان در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل در جولای ۲۰۲۲ میلادی، به ترتیب امارات متحده عربی (۱۲۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، قطر(۱۱۷.۴۳ مگابیت برثانیه) و کره جنوبی( ۱۰۹.۶۵مگابیت برثانیه) در رده های یکم، دوم و سوم قرار دارند. جایگاه امارات در این لیست یک پله، قطر ۳ پله و کره جنوبی یک پله صعود کرده است.
در رده چهارم نروژ بامیانه سرعت اینترنت ۱۰۶.۹۱مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه این کشور نسبت به ماه ژوئن ۳ پله سقوط کرده است. کویت با میانه سرعت اینترنت موبایل۱۰۶.۶۷مگابیت برثانیه و ۲ پله رشد در رده پنجم قرار دارد. از طرفی هلند باسرعت اینترنت موبایل ۹۹.۴۴مگابیت برثانیه، مانند ماه گذشته در رده ششم قرار دارد و جایگاه آن در رده بندی هیچ تغییری نکرده است. اما رده هفتم به بلغارستان (۹۶.۴۳مگابیت برثانیه) متعلق می باشد که جایگاه آن در رده بندی نسبت به ماه ژوئن ۴ پله سقوط کرده است. در رده های هشتم، نهم و دهم کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل به ترتیب عربستان سعودی(۹۶.۲۳مگابیت برثانیه)، چین(۸۹.۳۲مگابیت برثانیه) و لوگزامبورگ (۸۵.۲۰مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه عربستان سعودی و چین در این لیست یک پله و لوگزامبورگ ۵ پله رشد کرده است. رشد ۲ پله نیوزلند در رده بندی کشوهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت در بخش رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت شیلی (۲۱۲.۹۸مگابیت برثانیه) و سنگاپور(۲۱۱.۳۶مگابیت برثانیه) در رده های اول و دوم قرار دارند. در جایگاه سوم این لیست تایلند با میانه سرعت ۱۸۹.۱۴ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است.
در رده چهارم چین(۱۷۶.۹۳مگابیت برثانیه)، پنجم هنگ کنگ(۱۷۶.۵۹مگابیت برثانیه) و ششم ماکائو( ۱۶۰.۳۲ مگابیت برثانیه) قرار دارد. طبق اطلاعات موجود در جدول وبسایت جایگاه چین در رده بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت نسبت به ماه قبل یک پله سقوط کرده است. این در شرایطی است که جایگاه هنگ کنگ در مقایسه با ژوئن ۲۰۲۲ میلادی تغییری نکرده و ماکائو هم یک پله صعود کرده است. در رده هفتم لیست ایالات متحده آمریکا با سرعت ۱۵۹.۳۱ مگابیت برثانیه قرار دارد. جایگاه این کشور هم نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است. در رده هشتم، نهم و دهم به ترتیب دانمارک(۱۵۰.۵۲ مگابیت برثانیه)، ژاپن(۱۳۱.۴۹مگابیت برثانیه) و نیوزلند(۱۲۷.۸۸مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه دانمارک نسبت به ماه گذشته ۲ پله سقوط کرده، اما جایگاه ژاپن نسبت به ژوئن ۲۰۲۲ میلادی هیچ تغییری نکرده است. در این میان نیوزلند با دو پله صعود نسبت به ماه گذشته میلادی در رده دهم قرار گرفته است.


منبع:

1401/05/28
17:05:39
0.0 / 5
389
تگهای خبر: اینترنت , سایت , موبایل
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود