جوامع واتساپ به مرحله آزمایشی بتا رسید

جوامع واتساپ به مرحله آزمایشی بتا رسید

الف دانلود: نسخه بتای قابلیت ˮجوامعˮ (Communities) که به کاربران امکان می دهد در گروه ها، زیرگروه هایی ایجاد کنند، برای شمار محدودی از کاربران این سرویس پیامرسان ارائه شد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مِتا – شرکت مادر واتساپ - ماه آوریل امسال قابلیت "جوامع" واتساپ را معرفی کرده و این توانایی را انقلاب بزرگ واتساپ خوانده بود و از رسیدن این توانایی به مرحله آزمایشی بتا آگاهی داده بود. از آنجائیکه "جوامع" قابلیت مهمی برای این پیامرسان محسوب می شود، واتساپ برای عرضه تدریجی آن برنامه ریزی نموده است. با گذشت چند ماه از اولین باری که قابلیت "جوامع" از طرف مِتا عرضه شد، هنوز برای همه کاربران قابل دسترس نشده است اما ظاهرا شمار منتخبی از کاربران بتای واتساپ، به این توانایی دسترسی پیدا کرده اند.

وب سایت WABetaInfo گزارش کرده است تَب "جوامع" برای برای برخی از کاربرانی که واتساپ خودرا به نسخه آزمایشی اندروید v۲.۲۲.۱۹.۳ ارتقاء داده اند، نمایش داده می شود. کاربرانی که قابلیت "جوامع" در حسابشان فعال گردیده است، بجای تَب دوربین، تَب "جوامع" را در صفحه اصلی وواتس اپ مشاهده خواهند کرد و می توانند روی این تب زده و حداکثر ۱۰ گروه ایجاد کنند که هر کدام ۵۱۲ نفر ظرفیت دارند.

یک عضو جوامع برمبنای علایق خود می تواند انتخاب نماید به کدام زیرگروه ملحق شود. همین طور می تواند هر زمان که بخواهد زیرگروه را بدون خروج از گروه اصلی، ترک کند. واتساپ همین طور تلاش می کند شمار اعضای زیرگروه را به دلیلهای حریم خصوصی، از مشارکت کنندگان دیگر پنهان کند. با این وجود، قابلیت مذکور هنوز در نسخه فعلی جوامع فعال نیست.

بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، برای اولین بار در نوامبر سال ۲۰۲۱ تلاش واتساپ برای ساخت قابلیت "جوامع" مشاهده شد. بدین سبب این توانایی مدت طولانی است که در دست توسعه قرار دارد. باتوجه به اینکه واتساپ این توانایی را سرانجام برای داوطلبان قابلیتهای آزمایشی عرضه نموده است، ممکنست قبل از اختتام سال میلادی جاری برای همه کاربران منتشر شود.
1401/06/02
17:14:07
0.0 / 5
510
تگهای خبر: سایت , سرویس , شركت , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود