درپی دعوای حقوقی و افشاگری

افزایش استعفای کارمندان توییتر

افزایش استعفای کارمندان توییتر

به گزارش الف دانلود، توییتر در بحبوحه دعوای حقوقی با ایلان ماسک و افشاگری اخیر مدیر امنیتی سابق این شرکت، با استعفای کارمندان بیشتری روبرو شده است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مدیران توییتر در جلسه ای که روز چهارشنبه با کارمندان این شرکت داشتند، اعلام نمودند نرخ کاهش کارمندان هم اکنون ۱۸.۳ درصد است. پیش از این که ایلان ماسک پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر را مطرح کند، این نرخ بین ۱۴ تا ۱۶ درصد بود که مطابق با نرخ کاهش کارکنان در رقیبانش بود.

اما کارمندان توییتر به رویترز گفتند: ماه ها سردرگمی در ارتباط با خرید توییتر توسط ایلان ماسک، سبب شده است برخی از کارمندان از توییتر فراری شوند.

دیدار مدیران توییتر با کارمندان، یک روز بعد از افشاگری پیتر زاتکو، مدیر امنیتی سابق این شرکت برگزار شد که در یک شکایت افشاگرانه، مدعی شده است این شرکت رسانه اجتماعی، رگولاتورهای فدرال آمریکا را در رابطه با دفاع های امنیتی در مقابل هکرها و حساب های هرزنامه گمراه کرده است. توییتر رشد کاربران را به کاهش هرزنامه اولویت داده و مدیران، به شرط افزایش شمار کاربران روزانه و نه کاهش حسابهای اسپم، واجد دریافت حداکثر ۱۰ میلیون دلار پاداش هستند.

این شرکت همینطور در اکتبر، دادگاه رسیدگی به شکایت ضد ایلان ماسک به علت لغو قرارداد خرید را در پیش دارد.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، کوشش کرد به کارمندان این شرکت اطمینان دهد که اتهامات وارد شده توسط زاتکو، از نظر بنیادی، فنی و تاریخی، نادرست است.

در این دیدار، کارمندان سوالاتی از مدیران توییتر در رابطه با استخدام یا ارتقای کارمندان بیشتر و چگونگی تحقق اهداف رشد توییتر، با عنایت به استعفای شمار گسترده کارمندان، پرسیدند. آگراوال پاسخ داد: تنها راه برای تحقق اهدافمان، متمرکز شدن به مسائل کمتر است.

همچنین جی سالیوان، مدیرکل محصولات مصرفی و درآمد توییتر، جزئیاتی در رابطه با پروژه جدید عرضه کرد که هدف آن فراهم کردن امکان کنترل بیشتر محتوایی که مشاهده می شود، برای کاربران است.

کمیته قضایی سنای آمریکا روز چهارشنبه اعلام نمود جلسه ای با زاتکو در ۱۳ سپتامبر برگزار می گردد. زمان این جلسه با زمان رای گیری سهامداران توییتر در رابطه با توافق خرید با ایلان ماسک، مصادف شده است.

همچنین وکیلان توییتر و ماسک روز چهارشنبه در جلسه دادگاهی در ویلمینگتون دِلاویر شرکت کردند تا مشخص شود آیا توییتر باید اسناد و اطلاعاتی که ایلان ماسک برای به چالش کشیدن آمار این شرکت از حسابهای کاربری ساختگی در پلت فرم خود درخواست کرده بود را فراهم می کرد. وکلای ماسک اشاره کوتاهی به ادعاهای زاتکو داشتند.

بر اساس گزارش رویترز، قاضی در انتها جلسه روز چهارشنبه اعلام نمود اظهارات مطرح شده را قبل از صدور حکم، بررسی خواهد نمود.

منبع:

1401/06/05
09:08:44
0.0 / 5
588
تگهای خبر: شركت , كاربر , محصولات , هكر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود