با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

رویداد همگام با اربعین، همراه با فناوری

رویداد همگام با اربعین، همراه با فناوری

به گزارش الف دانلود، رویداد«همگام با اربعین، همراه با فناوری» به منظور عرضه توانمندی های شرکتهای دانش بنیان جهت تسهیل سفر معنوی اربعین برگزار گردید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در ابتدای جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با شرکتهای دانش بنیان، هر کدام از شرکتهای حاضر در مراسم به ارائه گزارشی از خدمات خود برای مراسم اربعین پرداختند.
در ادامه این نشست عیسی زارع پور با اشاره به اینکه اربعین یک رویداد بین المللی، محلی، اجتماعی است و از جنبه های مختلف می شود به آن نگاه کرد، اظهار نمود: این رویداد خودجوش و مردمی است و دولت هم تمام قد ایستاده که ظرفیت های لازم را پای کار قرار دهد و سفر را برای زائرین راحت کند.
وی ادامه داد: در آخرین جلسه دولت هم تاکید شد همه ظرفیت های وزارت خانه بررسی شود که این اتفاق به بهترین شکل ممکن رخ دهد؛ پیشبینی اینست که چهار الی پنج میلیون از مردم عازم این سفر هستند و باید تدابیر ویژه اندیشیده شود؛ همینطور رئیس جمهوری هم در این حوزه تاکید نمودند.
زارع پور در ادامه اظهار داشت: آنچه که وزارت ارتباطات می خواهد برای سال جاری انجام دهد اینست که با خدمات فناورانه و ظرفیت های مردمی، اثربخشی آن بیشتر شود و با ابزارهای فناوری سفر را برای زائرین تسهیل کند. ان شاءالله سال جاری کار متفاوتی انجام می دهیم.
به قول او سالهای گذشته این انتظار می رفت که فقط اینترنت مجانی در اختیار زائرین قرار بگیرد اما ظرفیت خوبی در این حوزه وجود دارد؛ همینطور سال جاری نخستین سالی است که به این شکل به این مورد پرداخته می شود.
وی تصریح کرد: تلاش بسیاری انجام شد تا اینترنت پر سرعت با کمک فیبر نوری را در طول مسیر اربعین فراهم نماییم اما سال جاری اتفاق نیفتاد اما ان شاءالله برای سالهای بعد صورت می گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنانش تاکید کرد: باید به خوبی امکانات و اطلاعات سرویسهای درنظر گرفته شده، اطلاع رسانی شود و ما هم در این حوزه کمک های لازم را انجام می دهیم. اگر این امکان وجود دارد، بروشورهای زیبایی طراحی شود تا در مرزها و زمان برگشت به زائرین داده شود تا آنها از خدمات فراهم شده اطلاع یابند.
زارع پور اظهار داشت: مساله بعدی اطلاعاتی است که دوستان نیاز دارند و حتی درخواست می کنم فورا این نیازها را بررسی نمایند تا به اربعین سال جاری برسد. مساله مهم دیگر اینست که ظرفیت هایی وجود دارد که بعضی از دوستان از آن بی خبر هستند و خیلی مهم است که اطلاعات به اشتراک گذاشته شود.
او در آخر تصریح کرد: در هر صورت استفاده از ظرفیت ها برای تسهیل سفر هدف این جلسه است که با همکاری خاطره خوبی برای زائرین ایجاد شود.
در ادامه این نشست امیر محمدزاده لاجوردی- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: در این حوزه افزایش کیفیت ارتباط را که در مرزهای جنوب شرقی داشته ایم تا برسیم به سمت غرب و جنوب غربی، حدود ۳۸ سایت سیار توسط اپراتورهای همراه جهت بهبود کیفیت ارتباطی در مرزها قرار داده شده است.
وی افزود: همینطور یک کانون ارتباطی هم سمت مرز مهران داریم که بتوانیم وای فای مجانی را در اختیار زائرین قرار دهیم. از آغاز مرز مهران تا نجف در ورودی سه تا از شهرهای در مسیر، اینترنت و وای فای مجانی قرار داده شده البته بحث رومینگ فعال است اما از راه سرویس هایی به صورت لحظه ای به زائرین اطلاع داده میشود تا متناسب با اپراتور همراه خود متوجه شوند هزینه در ارتباط با ارتباطات چقدر است.
لاجوردی اظهار داشت: از مسیر نجف تا کربلا فعلاً ۱۱ موکب وجود دارد که اینترنت مجانی بر بستر وای فای را ارائه می دهند که تا آخر هفته این تعداد به ۲۰ موکب افزوده می شود.
عیسی زارع پور همینطور از نمایشگاه حاضر در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات ارائه شده توسط شرکتهای دانش بنیان بازدید کرد.
منبع:

1401/06/13
10:39:19
0.0 / 5
459
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود