مهندس پلی استیشن سونی بازنشسته می شود

مهندس پلی استیشن سونی بازنشسته می شود

الف دانلود: ماسایاسو ایتو، معمار باسابقه دستگاه بازی پلی استیشن سونی بعد از پنج دهه فعالیت در این شرکت، آخر ماه میلادی جاری بازنشسته خواهد شد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، سونی به بلومبرگ نیوز اعلام نمود ماسایاسو ایتو، نایب رییس ۶۰ ساله بخش سرگرمی تعاملی که مسئول پلی استیشن و سایر ابتکارهای بازی سونی است، اول اکتبر از این شرکت می رود.

ماسایاسو ایتو که پنج دهه سابقه خدمت در سونی دارد، در سال ۱۹۸۶ به این شرکت ملحق شد و قبل از این که در سال ۲۰۰۰ به واحد کنسول منتقل شود، روی تجهیزات صوتی داخل خودرو کار می کرد. در دوران حضور در گروه پلی استیشن، ایتو مهندسی برای پلی استیشن فور (PS۴) که بیش از ۱۱۷ میلیون دستگاه فروش داشت و همین طور نسل جدید پلی استیشن فایو را هدایت کرد. در این فاصله، وی کمک کرد مدل ارتقا یافته پلی استیشن فور پرو، به بازار ارائه شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پلی استیشن فایو (PS۵) از زمان ارائه در نوامبر سال ۲۰۲۰، درگیر مشکلات زنجیره تامین شد. ایتو قبل از عرضه این دستگاه، درباره ی چالشهای ساخت این کنسول در دوران پاندمی نوشته بود. قسمتی از مشکل تولید دستگاه های کافی، مربوط به طراحی سفارشی این کنسول و قطعاتش بوده که موجب چالش هایی در تولید تراشه توسط شرکت AMD شده بود.

منبع:

1401/06/15
23:20:16
0.0 / 5
304
تگهای خبر: دستگاه , شركت , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود