رونمائی از اینترنت کودکان

رونمائی از اینترنت کودکان

به گزارش الف دانلود، در جلسه ای که امروز برگزار شد، طرح اینترنت کودک توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین الگوی عملیاتی و مقررات عمومی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، در جهت اجرایی سازی بند الف ماده 4_1 سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی که در جلسه شورایعالی فضای مجازی کشور مصوب شده بود، امروز به میزبانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
معرفی طرح اینترنت کودک و عرضه نظام نامه رده بندی سنی محتوا و خدمات همینطور گزارش تلوبیون توسط سازمان صدا و سیما از موارد مورد بررسی در این جلسه بود.
پیش از این عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - از رونمایی طرح اینترنت کودک در هفته جاری اطلاع داده بود.
با ورود به سایتی که با عنوان اینترنت کودک معرفی شده، خطاب به پدران و مادران گفته شده که با استفاده از چند روش می توانند دسترسی فرزندان خویش را به سایت های مختلف اینترنت مدیریت کنند. همینطور در بخشی از سایت به رده بندی یا فهرست سایت های اینترنتی اشاره شده که با ورود به این بخش چهار عنوان سایت با رنگ بندی سبز، سفید، زرد و نارنجی مشاهده می شود که هر کدام فهرستی از سایت های که برای دسترسی کودکان و نوجوانان مناسب هستند را دربردارند.
سند پشتیبانی از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، از سال ۱۳۹۸ در دستور کار شورایعالی فضای مجازی قرار گرفته بود تا به واسطه آن اینترنت کودکان از اینترنت عمومی جامعه مستقل شود و هم تولید محتوای گسترده ای مخصوص کوکان و نوجوانان در فضای اینترنت صورت گیرد و امکاناتی را در اختیار والدین و خانواده ها جهت کمک به فرزندانشان قرار دهد؛ در نهایت این سند در ۱۷ خرداد ماه سال قبل به تصویب شورایعالی فضای مجازی رسید.
همینطور اعلام شده بود که سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، در جهت تبیین الزامات و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات بعد از استحضار مقام معظم رهبری، برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ گردیده است؛ این سند با هدف ارتقای بهره برداری از فضای مجازی و صیانت از خردسالان، کودکان و نوجوانان و فراهم سازی فضای ویژه در قالب فرهنگ اسلامی- ایرانی جهت استفاده مناسب از فضای مجازی و جلوگیری از صدمه های احتمالی برای آنها تدوین و به تصویب شورایعالی فضای مجازی کشور رسید.
منبع:

1401/06/16
11:01:51
0.0 / 5
315
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود