افزایش غلظت آلاینده ها در كلانشهرها ورود سامانه بارشی جدید

افزایش غلظت آلاینده ها در كلانشهرها ورود سامانه بارشی جدید

به گزارش الف دانلود كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز جمعه ( ۱۶ اسفندماه ) با سكون هوا شاهد افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود اما پیشبینی شده كه اواخر وقت امروز سامانه بارشی جدیدی از غرب و وارد كشور شود كه باعث بارش خفیف برف و باران در بعضی از نقاط كشور می شود.


«كبری رفیعی» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: امروز در بیشتر مناطق كشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیشبینی می شود كه با عنایت به پایداری و سكون نسبی جو، كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت برای گروه های حساس ناسالم خواهد بود.
وی تصریح كرد: امروز در استان های سمنان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و در بعدازظهر در جنوب خوزستان وزش باد شدید رخ می دهد كه در بعضی ساعات باعث ریزش گرد و خاك در بعضی از این مناطق خواهد شد.
رفیعی افزود: از اواخر وقت امروز با ورود سامانه بارشی به كشور بارش خفیف برف و باران در مناطقی از شمال غرب و غرب شروع می شود، شنبه گستره بارش علاوه بر شمال غرب و غرب مناطقی از دامنه های مركزی زاگرس مركزی را هم در بر می گیرد، یكشنبه در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و بعدازظهر در ارتفاعات جنوب شرق بارش پراكنده رخ خواهد داد، این سامانه دوشنبه در بخش هایی از جنوب شرق باعث بارش پراكنده باران و برف می شود و از اواخر وقت از خاك كشور خارج خواهد شد.
وی اظهار داشت: از دوشنبه و طی روز سه شنبه و با عنایت به پایداری و سكون نسبی هوا افزایش غلظت آلاینده های جوی و كاهش كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیشبینی می شود همینطور یكشنبه دمای هوا در شمال غرب و غرب و سواحل شمالی بین ۴ تا ۶ درجه كاسته می شود.
غبار محلی در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی اضافه كرد: امروز تهران صاف در بعضی ساعات غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر و شب صاف خواهد بود، كمینه دمای امروز بامداد پایتخت ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۷ درجه بالای صفر می رسد.
رفیعی اظهار داشت: شهركرد با دمای ۹ درجه زیر صفر و اهواز ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط كشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.منبع:

1398/12/16
21:36:36
5.0 / 5
3102
تگهای خبر: سازمان , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود