تداخل شبکه جی پی اس پنتاگون با شبکه خصوصی بی سیم دردسرآفرین شد

تداخل شبکه جی پی اس پنتاگون با شبکه خصوصی بی سیم دردسرآفرین شد

الف دانلود: وزارت دفاع ایالات متحده اعلام نمود شبکه پهن باند سیار سراسری یک شبکه خصوصی با شبکه موقعیت یابی جهانی جی پی اس آن تداخل داشته و مشکلاتی را برای پنتاگون به وجود آورده است.به گزارش الف دانلود به نقل از نیواطلس، شبکه بی سیم لیگادو نتورکس با گیرنده های سیستم موقعیت یابی جهانی نظامی جی پی اس که پنتاگون از آن استفاده می نماید، تداخل خواهد داشت.
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در آوریل ۲۰۲۰ به لیگادو اجازه استقرار یک شبکه کم مصرف بی سیم را داد. در ژانویه ۲۰۲۱، کمیسیون مذکور پیشنهاد سازمان های دولتی ایالات متحده برای تعلیق تصمیم خودرا رد کرد.
حالا مشخص شده شبکه بی سیم مذکور با تعدادی از خدمات ماهواره ای تلفن همراه Iridium Communications که توسط وزارت دفاع ایالات متحده مورد استفاده است و نیز با برخی خدمات خاص نظامی ارتش آمریکا و دستگاه های حساس آن تداخل دارد.
وزارت دفاع آمریکا تصریح کرده «سیستم لیگادو با گیرنده های جی پی اس مهم آن تداخل خواهد داشت و کاهش تأثیر این تداخل ناممکن است». این وزارتخانه اشاره کرد اقدامات پیشنهادی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای کاهش و جایگزینی این لطمه ها «غیرعملی، هزینه بر و احیانا بی اثراست».
در مقابل لیگادو مدعی شده تنها درصد کمی از دستگاه های جی پی اس بسیار قدیمی و ضعیف ممکنست نیاز به ارتقا داشته باشند و در این صورت مشکل وزارت دفاع آمریکا هم برطرف می شود. لیگادو برای مساعدت با منظور حل این مشکل اعلام آمادگی کرده است تا بجای لغو مجوز لیگادو، همکاری با آن برای حل و فصل اختلال های احتمالی در سیستم های وزارت دفاع در دستور کار قرار بگیرد».


منبع:

1401/06/19
23:10:29
0.0 / 5
227
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود