تحقیقات انگلیس از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

تحقیقات انگلیس از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

الف دانلود: رگولاتور دیجیتالی انگلیس (اُفکام) در گام دیگری برای تفحص از بزرگترین شرکتهای فناوری جهان، تحقیقاتی را از بازارهای دیجیتال شامل رایانش ابری، پیام رسانی اینترنتی و دستگاههای هوشمند شروع خواهدنمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اُفکام که بر رسانه های تصویری و خدمات مخابراتی و پستی هم نظارت دارد، اعلام نمود در وهله نخست، به بررسی این مساله خواهد پرداخت که آیا فراهم کنندگان بزرگ خدمات ابری شامل آمازون وب سرویس (AWS)، آزور مایکروسافت و گوگل کلود آلفابت، موجب محدود شدن رشد و نوآوری شده اند. آنها حدود ۸۱ درصد از درآمدهای بازار زیرساخت ابری عمومی انگلیس را دریافت می کنند که طبق اعلام اُفکام، ۱۵ میلیارد پوند (۱۶.۸۵ میلیارد دلار) است.

این تحقیقات به سیر تفحص جهانی از سیطره شرکتهای سیلیکون ولی در بازارهای مختلف ادامه می دهد. سازمان رقابت و بازارها که رگولاتور ضد انحصارطلبی انگلیس است، در ژوئن تحقیقات جداگانه ای را درباره ی رفتار ضد انحصارطلبی فروشگاه گوگل پلی شروع کرد.

اُفکام اعلام نمود اگر تحقیقاتش نشان دهد بازار آن طور که باید، عمل نمی کند، این مساله را نزد دولت مطرح خواهد کرد، مسائل ضد انحصارطلبی را به سازمان رقابت و بازارها ارجاع می دهد، اقدامات اجرائی را خود انجام می دهد یا پیشنهادهای کسب وکارها را می پذیرد. این رگولاتور اعلام نمود گزارش نهایی را ظرف مدت یک سال بصورت عمومی منتشر خواهدنمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این تحقیقات، درباب پیام رسانی و تماس های اینترنتی، خدماتی مانند واتساپ مِتا پلتفرمز، فیس تایم اپل و زوم ویدئو و مسائلی مانند امکان تعامل بیشتر آنها با یکدیگر، مورد بررسی قرار می گیرند.

منبع:

1401/07/03
23:34:16
0.0 / 5
167
تگهای خبر: اپل , اینترنت , تحقیقات , خدمات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود