مدیرعامل اپل:

در آینده زندگی بدون واقعیت افزوده غیرقابل تصور می شود

در آینده زندگی بدون واقعیت افزوده غیرقابل تصور می شود

الف دانلود: تیم کوک، مدیرعامل اپل در اظهاراتی، اعلام نمود در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون واقعیت افزوده زندگی می کردیم.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، تیم کوک در مصاحبه انحصاری با شبکه خبری بی بی سی، اظهار داشت: تصور می کند واقعیت افزوده (AR) و مفهوم متاورس، عمیق هستند. در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون واقعیت افزوده زندگی می کردیم.

واقعیت افزوده، تلفیقی از محتوای دیجیتالی و دنیای واقعی است. یک مثال خیلی ساده، می تواند استفاده از گوشی برای مشاهده مبلمان مجازی در خانه قبل از خرید آنها باشد.

متاورس مفهوم دنیاهای کاملا مجازی است و شرکتهای بزرگ فناوری، سرمایه گذاری بالایی در آن انجام می دهند به ویژه شرکت مِتا که نام برند خودرا از فیسبوک تغییر داد تا اولویت جدیدش را منعکس کند.

تیم کوک در این مصاحبه همین طور اظهار داشت: هنوز در بزرگترین شرکتهای فناوری جهان همچون شرکت خودش، زنان به حد کافی حضور ندارند. وی اظهار داشت: فناوری بدون نیروی کار متنوع تر، نخواهد توانست به نزدیک آنچه می تواند نائل شود، برسد. هیچ بهانه خوبی برای عدم حضور زنان در این عرصه، وجود ندارد.

اپل بتازگی برنامه توسعه بنیانگذارانش برای موسسان و سازندگان اپلیکیشن زن در انگلیس را راه اندازی کرده است.

مدیرعامل اپل اظهار داشت: تصور می کنم جوهر فناوری و تاثیر آن بر بشریت، به حضور زنان بستگی دارد. بااینکه شرکتهایی شامل اپل، پیشرفتهایی در حوزه تنوع نیروی کار داشته اند اما برای حوزه فناوری، بهانه های خوبی برای بکار نگرفتن زنان بیشتر وجود ندارد.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، زنان در آمریکا ۳۵ درصد از نیروی کار اپل را در سال ۲۰۲۱ تشکیل دادند.

منبع:

1401/07/08
09:41:25
0.0 / 5
147
تگهای خبر: اپل , دیجیتال , شركت , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود