افزایش ۱۰۰ درصدی ترافیك با اینترنت مجانی وزیر!

افزایش ۱۰۰ درصدی ترافیك با اینترنت مجانی وزیر!

به گزارش الف دانلود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی ترافیك بعد از عرضه ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان، از پیگیری افزایش ظرفیت برای جبران افت كیفیت اطلاع داد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، در این روزها كه حضور افراد در مراكز آموزشی، اداری و اماكن عمومی كاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده اند، برخی فعالیتهای كاری خویش را به صورت دوركاری انجام می دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای یادگیری از راه دور استفاده می نمایند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این مورد منجربه كاهش كیفیت اینترنت شده است.
از طرفی با عنایت به این كه ویروس كرونا در كشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، خیلی از كاربران خواهان امكاناتی همچون اینترنت مجانی برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی كه وزیر ارتباطات با آن موافقت نمود و از عرضه ۱۰۰ گیگ اینترنت مجانی ثابت اطلاع داد. این اینترنت مجانی هم در مواردی منجربه افت كیفیت و نارضایتی كاربران شده بود.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی در توییتر خود نوشت: كارشناسان ما پیشبینی افزایش ۵۰ درصدی ترافیك بعد از تقدیم ۱۰۰ گیگ اینترنت مجانی به مردم عزیز را داشتند اما ترافیك بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش یافت و سرعت پایین آمد. از دیشب پیگیر مبحث افزایش ظرفیت هستم و دست به كار شدم. وظیفه ام است. امیدوارم شرمنده شما نشویم.
پیش از این هم سجاد بنابی -نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت- از اقداماتی در جهت ارتقای ظرفیت شبكه مخابراتی اطلاع داده و اظهار داشته بود: با ارتقاهای صورت گرفته، امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود.
منبع:

1398/12/22
23:29:20
5.0 / 5
2940
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
الف دانلود