ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی

ارتقای فناوری فشرده سازی ویدئو با هوش مصنوعی

به گزارش الف دانلود، یک شرکت تجاری می خواهد مشکلات مختلف در ارتباط با فشرده سازی و پخش آنلاین فایل های ویدئویی را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی برطرف کند تا نتیجه نهایی حجم و کیفیت مناسبی داشته باشد.به گزارش الف دانلود به نقل از تک کرانچ، چری بسنبرخ مدیر عامل شرکت دیپ رندر در این مورد گفته است: «فرایند توسعه کدک های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی پیشرفت کرده است.»
وی در جستجوی راهی بهتر برای فشرده سازی فایل های ویدئویی، با ارسلان ظفر، دانشجوی علوم کامپیوتر و یادگیری ماشینی در کالج امپریال لندن ملاقات کرد، تأسیس کرد. دو طرف در یک پروژه تحقیقاتی برای ارتقای باز توزیع داده های چند ترابایت ویدئو در یک شبکه کامپیوتری همکاری کردند و طی آن نقصهای فناوری فشرده سازی فایل های ویدئویی را از نزدیک تجربه کرده اند.
شرکتی که این دو نفر تأسیس کردند پس از جمع آوری سرمایه اولیه ۱.۶ میلیون پوندی (۱.۸۱ میلیون دلار) در دو سال قبل حالا مجموع درآمد خویش را به ۵.۷ میلیون دلار رسانده است.
این شرکت با فرض عدم افزایش سرعت اینترنت، تصمیم گرفت برای ارتقای کیفیت نمایش آنلاین فایل های ویدئویی درحال پخش داده هایی را که از راه وب جریان می یابد کوچک تر کند.
از این رو، فناوری یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و فناوری فشرده سازی با هم ترکیب شد تا روشی اساسی و جدید برای فشرده سازی داده ها ایجاد شود و در نهایت نسبت های فشرده سازی تصویر و ویدئو به صورت قابل توجهی بهتر شود.»
راه حل اختصاصی شرکت دیپ رندر راه اندازی یک پلت فرم آگنوستیک است که برای ایجاد آن، این شرکت مجموعه داده های بیشتر از ۱۰ میلیون ویدئو را گردآوری کرده است.
هوش مصنوعی بر طبق این ویدیوها الگوریتم هایی را ابداع کرد تا فشرده سازی داده های ویدئویی به صورت خودکار صورت گیرد. این شرکت در نهایت از تلفیقی از سخت افزارهای مختلف و ابری برای آموزش خودکار شیوه فشرده سازی ویدئویی بهره برد که اولی شامل بیشتر از صد پردازنده گرافیکی بود.
دیپ رندر ادعا می کند استاندارد فشرده سازی ابداع شده آن ۵ برابر بهتر از استاندارد HEVC است که یک کدک پرکاربرد بوده و می تواند به صورت آنی بر روی دستگاههای تلفن همراه با یک تراشه شتاب دهنده هوش مصنوعی (مثلاً موتور عصبی اپل در آیفون های مدرن) اجرا شود.
این شرکت درحال مذاکره با سه شرکت بزرگ فناوری - با ارزش بیشتر از ۳۰۰ میلیارد دلار - جهت استفاده از این تکنولوژی منحصر به فرد است.


منبع:

1401/07/28
12:13:28
0.0 / 5
461
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
الف دانلود