تولید سنسور رصد فوری سلامت انسان ها و حیوانات

تولید سنسور رصد فوری سلامت انسان ها و حیوانات

الف دانلود: پژوهشگران انگلیسی از ابداع سنسوری پیشرفته آگاهی داده اند كه برای ردگیری وضعیت سلامت انسان ها و حیوانات قابل استفاده بوده و علایم حیاتی را از روی لباس یا موی بدن حیوانات كنترل می كند.به گزارش الف دانلود به نقل از سی جی تی ان، سنسور مورد اشاره قادر به شناسایی علایم حیاتی حیات در انسان ها مانند ضربان قلب و وضعیت تنفس است و حتی اگر فردی تا چهار لباس را بر روی هم پوشیده باشد این سنسور با نصب بر روی بیرونی ترین لباس می تواند علایم مورد اشاره را ردگیری كند.
حسگر مذكور با قرار گرفتن بر روی موی بدن حیوانات می تواند بطور دقیق همین كار را برای آنها نیز انجام دهد. حسگرهایی كه قبلاً جهت استفاده حیوانات تولید شده بودند قادر به كنترل علایم حیاتی آنها از روی مو و پوشش ضخیم بدن نبودند و پس پس از تراشیده شدن بخش هایی از این پوشش به سطح بدن حیوانات چسبانده می شدند.
پژوهشگران دقت این سنسور سیلیكونی غوطه ور در یك محفظه آبی را بسیار بالا دانسته اند و می گویند، سنسور مذكور مانند یك گوشی پزشكی عمل می كند و اصوات دریافتی از قلب و بینی و غیره را به علایم دیجیتال تبدیل نموده و آنها را برای كامپیوتر از قبل معین شده ارسال می كند.
برای تولید انبوه این سنسور هنوز برنامه ریزی خاصی انجام نشده، اما از این طریق می توان برای تشخیص زودهنگام ابتلای افراد و حیوانات به بیماری های مختلف اقدام نمود و جلوی شیوع ویروس ها و باكتری های مرگبار را به سرعت گرفت.


منبع:

1398/12/26
21:36:23
5.0 / 5
2991
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
الف دانلود