اخراج فله ای کارمندان شرکت مادر فیس بوک

اخراج فله ای کارمندان شرکت مادر فیس بوک

به گزارش الف دانلود، شرکت متا پلتفرمز سرگرم برنامه ریزی برای آغاز اخراج هزاران کارمند در هفته جاری است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: متا پلتفرمز چهارشنبه هفته جاری این اخراج ها را اعلام می کند اما متا در رابطه با این گزارش اظهارنظر نکرد.

متا که شرکت مادر فیسبوک است، ماه میلادی گذشته سه ماهه تعطیلات ضعیف و هزینه های بیشتر در سال میلادی آینده را پیش بینی نمود که سبب شد حدود ۶۷ میلیارد دلار از ارزش بازار خویش را از دست دهد. این شرکت سال جاری بیشتر از نیم تریلیون دلار از ارزش بازار خویش را از دست داده است.

این دورنمای ضعیف در شرایطی دیده می شود که متا با کندی رشد اقتصاد جهانی، رقابت از جانب تیک تاک، تغییرات حریم خصوصی در سیستم عامل اپل، نگرانی ها نسبت به هزینه هنگفت روی متاورس و تهدید رگولاتوری روبروست.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا گفته است انتظار دارد سرمایه گذاری های متاورس حدود یک دهه دیگر به ثمر بنشیند. در این بین، زاکربرگ استخدام ها را متوقف کرده، پروژه ها را تعطیل کرده و تیم ها را برای کاهش هزینه ها، باردیگر سازماندهی کرده است.

زاکربرگ در کنفرانس ماه گذشته اظهار داشته بود: در سال ۲۰۲۳ ما به سرمایه گذاری های خود در شمار کوچکی از حوزه های رشد که اولویت بالایی دارند، متمرکز خواهیم شد. ازاین رو برخی از تیم ها به میزان قابل توجهی رشد خواهند کرد، اما اغلب تیم های دیگر ثابت مانده یا کوچک می شوند. در مجموع، انتظار داریم سال ۲۰۲۳ را با همان اندازه به پایان ببریم یا حتی سازمان کوچکتری نسبت به حال حاضر داشته باشیم.

این شرکت شبکه اجتماعی، در ژوئن برنامه های استخدام مهندسان را حداقل ۳۰ درصد تعدیل کرد و زاکربرگ به کارمندان اخطار داد آماده رکود اقتصادی شوند.

شرکت مدیریت سرمایه آلتی میتر، از سهامداران متا در نامه گشوده ای به مارک زاکربرگ اخطار داده بود این شرکت باید با کاهش تعداد کارمندان و هزینه سرمایه، موثرتر عمل کند و متا، با افزایش هزینه و تمرکز روی متاورس، اعتماد سرمایه گذاران را از دست داده است.

بر اساس گزارش رویترز، به دنبال کندی رشد اقتصاد جهانی که ناشی از نرخ های بهره بالاتر، افزایش تورم و بحران انرژی در اروپاست، چندین شرکت فناوری همچون مایکروسافت، توییتر و اسنپ در ماه های اخیر به اخراج کارمندانشان اقدام نموده و از استخدام خودداری کرده اند.

منبع:

1401/08/17
08:49:13
0.0 / 5
421
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
الف دانلود