پردازشگر كامپیوتر تان را به ابزار تحقیق در مورد كرونا تبدیل كنید

پردازشگر كامپیوتر تان را به ابزار تحقیق در مورد كرونا تبدیل كنید

الف دانلود: اخیرا یك طرح تحقیقاتی علمی به اجرا درآمده تا مالكان كامپیوتر های شخصی بتوانند پردازشگرهای كامپیوتر های خودرا به ابزاری برای تحقیق در مورد پروتئین های تشكیل دهنده كرونا مبدل كنند.به گزارش الف دانلود به نقل از نیواطلس، طرح مورد اشاره Folding@home نام دارد و در چارچوب آن از مردم سراسر جهان خواسته شده تا در صورت تمایل یك برنامه را بارگذاری كرده و بر روی كامپیوتر های شخصی خود نصب كنند تا از قسمتی از توان پردازشگر كامپیوتر هر فرد برای تحقیقات علمی در مورد كرونا استفاده گردد.
البته كوشش برای مقابله با ویروس كرونا و شناسایی پروتئین های آن تنها قسمتی از این تحقیق علمی است. انتظار می رود با مشاركت تعداد زیادی از كاربران در این پژوهش علمی، شبیه سازی سه بعدی دقیق پروسه شكل گیری پروتئین های ویروس كرونا ممكن شود. با این كار درك نحوه اتصال اتم های هر پروتئین به یكدیگر نیز مشخص می شود و اطلاعات ارزشمندی در مورد ماهیت ویروس موذی كرونا كه هزاران نفر را به كام مرگ كشانده، جمع آوری می شود.
اما آنچه كه در جریان این مطالعه پیش از هر چیز مدنظر است، كشف فرایندی است كه طی آن پروتئین های ویروس كرونا به رفتار مخرب روی می آورند و بطور غیرطبیعی با هدف مختل كردن كارهای بدن به بخش های مختلف آن حمله ور می شوند.
اطلاعات جمع آوری شده در جریان اجرای این طرح علاوه بر مقابله با ویروس كرونا برای مقابله با بیماری هایی مانند آلزایمر، آنفولانزا، اچ آی وی و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در اجرای این طرح در گذشته و حال شركت های فناوری مختلفی مانند ان ویدیا، ای تی آی، سونی، گوگل و اینتل مشاركت داشته اند.
اجرای این طرح بزرگ علمی نخستین بار در سال ۲۰۰۰ با حمایت دانشگاه استنفورد آغاز شد و تاكنون به یافتن روش های درمانی مؤثر برای خیلی از بیماری ها كمك كرده است. برای كسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه به آدرس foldingathome.org/start-folding بازگشت كنید.


منبع:

1399/01/02
15:01:15
5.0 / 5
3142
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
الف دانلود