درخواست جمهوریخواهان برای صیانت از اطلاعات کاربران آمریکایی در توییتر

درخواست جمهوریخواهان برای صیانت از اطلاعات کاربران آمریکایی در توییتر

الف دانلود: چاک گریسلی، سناتور جمهوریخواه در پی نگرانی های به وجود آمده از افشاگری های یک سوت زن، از ایلان ماسک خواست برای حمایت بهتر از اطلاعات کاربران آمریکایی، یک ارزیابی تهدید در توییتر انجام دهد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیتر زاتکو، هکر سابق معروف به ماج، که تا زمان اخراج در ژانویه، به عنوان مدیر امنیتی توییتر خدمت می کرد، این شرکت را متهم کرد که ادعاهای نادرستی در حوزه داشتن یک برنامه امنیتی قوی داشته و مقامات آمریکایی را درباره ی دفاع خود در مقابل هکرها و حسابهای کاربری هرزنامه، گمراه کرده است. وی در سپتامبر در مقابل کمیته قضایی سنای آمریکا شهادت داد که برخی از کارمندان توییتر، نگران بودند دولت چین قادر خواهد بود اطلاعات کاربران این شرکت را گردآوری کند.

گریسلی که رییس کمیته امور قضایی سنای آمریکاست، در نامه ای به ایلان ماسک که بتازگی توییتر را خریداری نموده است، از مالک جدید این شبکه اجتماعی خواست یک ارزیابی تهدید از وضعیت امنیت فعلی توییتر و سیستمهایش بمنظور حمایت بهتر از اطلاعات و حریم خصوصی کاربران آمریکایی انجام دهد. وی همین طور خواهان باخبر شدن اعضای کمیته از این یافته ها شد.

در نامه گریسلی آمده است: توییتر میزان زیادی از اطلاعات شهروندان آمریکایی را جمع آوری می کند. آمریکایی ها، علاقه شخصی برای تضمین امنیت اطلاعات خصوصی خود و اطمینان از عدم نفوذ عوامل خارجی به شرکتهایی که اطلاعات خصوصی خودرا در اختیار آنها قرار داده اند، دارند.

زاتکو شهادت داد یک عامل بیگانه، می تواند از بدافزار برای دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران توییتر بهره برده و از این اطلاعات برای دسترسی به اطلاعات حساس در تلفن شخص مذکور استفاده نماید.

بر اساس گزارش رویترز، در این نامه، تعدادی از نگرانیهایی که در نامه قبلی ارسال شده توسط گریسلی و دیک دوربن، سناتور دموکرات به پاراگ آگراوال، مدیرعامل سابق توییتر در سپتامبر مطرح شده بود، تکرار شده است. بگفته گریسلی، آگراوال با اشاره به دعوای حقوقی با ماسک، به این نامه پاسخ نداد.

منبع:

1401/09/03
17:04:11
0.0 / 5
340
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
الف دانلود