توافق هلند با آمریکا برای محدودیت صادراتی به چین

توافق هلند با آمریکا برای محدودیت صادراتی به چین

الف دانلود: مقامات هلندی سرگرم برنامه ریزی برای اجرای کنترل های جدید برای صادرات تجهیزات تراشه سازی به چین هستند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، وزیر تجاری هلند ماه گذشته گفته بود هلند سرگرم مذاکره با دولت آمریکا درباره ی محدودیت های صادراتی جدید برای تجهیزات نیمه رسانا به چین است.

دولت هلند تحت فشار آمریکا، از سال ۲۰۱۸ به شرکت ASML Holdings که بزرگترین شرکت این کشور و سازنده تجهیزات نیمه رسانا است، مجوز برای فروش دستگاههای پیشرفته خود به چین نداده است برای اینکه تصور می رود این دستگاهها کاربرد دو گانه ای داشته و می توانند مصارف نظامی داشته باشند.

شرکت ASML Holdings سازنده مهم تجهیزات نیمه رسانا بوده و در سال ۲۰۲۱ بیش از دو میلیارد یورو (۲.۱ میلیارد دلار) فروش به چین داشته است.

بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه نوشت: توافق درباب محدودیت های هلند در حوزه صادرات به چین، ممکنست به زودی و تا ماه آتی اعلام گردد و مشخص نیست محدودیت های جدید، در فروش شرکت ASML Holdings به چین چه تاثیری خواهد گذاشت.

طبق آمار رسمی هلند، چین دومین شریک تجاری بزرگ هلند بعد از آلمان است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت بایدن، اوایل اکتبر کنترل های صادراتی اعلام نمود که هدف آن قطع دسترسی چین به تعدادی از تراشه های نیمه رسانا از هر نقطه ای در جهان بود.

منبع:

1401/09/19
15:28:47
0.0 / 5
255
تگهای خبر: دستگاه , شركت , كاربر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
الف دانلود