سقوط 400 میلیارد دلاری ارزش صنعت فناوری اروپا

سقوط 400 میلیارد دلاری ارزش صنعت فناوری اروپا

الف دانلود: ارزش صنعت فناوری اروپا امسال 400 میلیارد دلار ریزش کرده و تامین مالی از طرف صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر، 18 درصد افت کرده است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بررسی شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر "اتومیکو" نشان داد مجموع ارزش شرکت های فناوری عمومی و خصوصی در اروپا، از ۳.۱ تریلیون دلار در اواخر سال ۲۰۲۱، به ۲.۷ تریلیون دلار سقوط کرده است. نرخ های بهره بالاتر، جنگ در اوکراین و کاهش نیروهای بااستعداد، همچون دلیلهای این کاهش بوده است.

فشار بازار، شماری از شرکت های سرشناس اروپا را وادار کرد تامین مالی بسیار پایین تر از ارزش بسیار بالایی که زمانی داشتند، داشته باشند. به عنوان مثال شرکت پرداخت سوئدی کلارنا بانک، ۸۰۰ میلیون دلار با ارزش ۶.۷ تریلیون دلار، جذب کرد که در مقایسه با ارزش ۴۶ میلیارد دلار این شرکت در سال ۲۰۲۱، افت ۸۵ درصدی نشان داده است.

به گفته یکی از شرکای اتومیکو، اکوسیستم فناوری اروپایی با چالش برانگیزترین فضای اقتصادکلان از زمان بحران مالی جهانی روبرو شده است.

طبق آمار گردآوری شده از ۴۱ کشور، تامین مالی توسط صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر در اروپا، امسال به ۸۵ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده که در مقایسه با ۱۰۰ میلیارد دلار که در سال ۲۰۲۱ جذب شده بود، ۱۸ درصد کاهش داشته است.

شمار شرکت های جدیدی که ارزش آنها یک میلیارد دلار یا بیشتر بوده است، در سال میلادی جاری کاهش پیدا کرد و به ۳۱ شرکت، در مقایسه با ۱۰۵ شرکت در سال ۲۰۲۱ رسید.

بر اساس گزارش رویترز، علیرغم این چالش ها، اتومیکو متوجه شد که اهالی این صنعت اشتیاق خودرا حفظ نموده اند. در نظرسنجی از موسسان و سرمایه گذاران اروپایی، ۷۷ درصد اعلام نمود درباره ی آینده صنعت فناوری اروپا، اشتیاق بیشتری نسبت به سال ۲۰۲۱ دارند.

منبع:

1401/09/21
15:40:38
0.0 / 5
235
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
الف دانلود