رئیس پارك فناوری اردبیل:

ماسك حرارتی گرم كننده ریه برای مقابله با كرونا تولید شد

ماسك حرارتی گرم كننده ریه برای مقابله با كرونا تولید شد

به گزارش الف دانلود رئیس پارك فناوری اردبیل از تولید ماسك حرارتی گرم كننده ریه آگاهی داد و اظهار داشت: این ماسك در امتداد مقابله با شیوع ویروس كرونا تولید شده و بزودی مراحل آزمایشی خودرا شروع می كند.به گزارش الف دانلود به نقل از وزارت علوم، دكتر ابراهیم پور با اشاره به تولید ماسك حرارتی گرم كننده ریه توسط فناوران پارك علم و فناوری اردبیل اظهار داشت: با توجه به این كه دمای ریه ۳۳ درجه و پایین تر از دمای بدن (۳۷ درجه) است بهترین قسمت بدن برای قرار گرفتن و تكثیر ویروس كرونا ریه است. این دستگاه دمای ریه را تا ۳۷ درجه بالا برده و محیط ریه را برای ویروس ناامن كرده و از تكثیر آن جلوگیری می كند.
رئیس پارك علم و فناوری اردبیل اشاره كرد: این دستگاه برای آزمایش اولیه در اختیار بیمارستان امام خمینی (ره) بخش كرونا قرار گرفت و به زودی مراحل آزمایش خودرا شروع می كند.
ابراهیم پور ابراز امیدواری كرد: با موفقیت این سیستم به زودی تولید انبوه آن شروع و نقطه عطفی در تحول تجهیزاتی برای مقابله با كرونا باشد.
گفتنی است این دستگاه توسط رضا وحیدنیا و دامون نوری از فناوران پارك علم و فناوری اردبیل طراحی و ساخته شده است.
همچنین فناوران این پارك موفق به طراحی و ساخت سیستم ضدعفونی كننده دستگاه ATM بانك ها شدند؛ این سیستم توسط زهرا فتحی اصل طراحی و ساخته شده است.


منبع:

1399/01/07
12:15:53
5.0 / 5
2720
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , طراحی , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
الف دانلود