ماسك:

همه شبکه های اجتماعی سانسورچی آمریکا هستند

همه شبکه های اجتماعی سانسورچی آمریکا هستند

به گزارش الف دانلود، مدیرعامل شرکت توییتر می گوید که تمام شبکه های اجتماعی برای سانسور محتوا، با دولت آمریکا همکاری می کنند.به گزارش الف دانلود به نقل از راشاتودی، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت توییتر می گوید که تمام پلت فرم های شبکه های اجتماعی با دولت آمریکا همکاری می کنند تا محتویات را سانسور کنند. ماسک بعد از خریداری توییتر، اسنادی را منتشر نموده بود که نشان می داد، این پلتفرم، با اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی)، سازمان اطلاعات مرکزی (سی آی ای)، پنتاگون و سایر سازمان های دولتی آمریکا برای سانسور اطلاعات در رابطه با انتخابات، اکراین و کووید-۱۹ همدست بوده است.
ماسک در توییتر نوشت: «همه» شرکتهای شبکه های اجتماعی در سانسور گسترده و سنگین دخیل هستند و این مداخله در مواقعی به دستور مستقیم و آشکار دولت، بسیار چشم گیر است. برای مثال، گوگل به صورت مکرر لینک ها را ناپدید می کند.
ماسک به مکاتبات داخلی توییتر که یک روزنامه نگار به نام مَت تایبی، با تایید او دست به انتشار آن زده، اشاره کرد؛ مکاتباتی که در آن به این مورد اشاره شده که مقامات ارشد توییتر با اعضای اف بی آی و سیا، به صورت مداوم جلسه برگزار کرده و در جریان این جلسات، این نهادها لیستی از «صدها حساب کاربری مشکل دار» در اختیارشان قرار داده و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از آنها خواسته بودند که این حساب ها را تعلیق کنند.
تایبی همینطور گفته بود که «دولت آمریکا علاوه بر توییتر، حدودا با تمام شرکتهای فناوری بزرگ در تماس است که همچون آن میتوان به فیس بوک، مایکروسافت، وریزون، ردیت و حتی پینترست اشاره نمود.»
به گفته وی ماموران سیا، «تقریبا همیشه» با این شرکت ها جلسه برگزار کرده و در این جلسات، اعضای کارگروه نفوذ خارجی اف بی آی هم حضور داشتند.
وی تاکید کرده که گرچه این کارگروه برای مقابله با ادعای مداخله دولت های خارجی در انتخابات تشکیل شده اما آنها در این جلسات «درخواست های گوناگونی در رابطه با اعمال محدودیت های داخلی را هم مطرح می کردند.»
در پرونده حقوقی که دادستان های کل ایالات میسوری و لوئیزیانا اوایل سالجاری تشکیل دادند، قید شده بود که مقامات دست کم ۱۲ آژانس دولتی در سال ۲۰۲۰ به صورت هفتگی با نمایندگان توییتر، فیس بوک و سایر غول های فناوری ملاقات می کردند تا در رابطه با سانسور محتوا و کاربران مشکل ساز تصمیم گیری کنند. این سانسورها طیف وسعی از انتخابات ریاست جمهوری گرفته تا همه گیری کرونا را شامل می شد.
ماسک در ماه اکتبر و بعد از مدت ها کشمکش حقوقی، سرانجام توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد و از آن به بعد، همواره اسنادی را در رابطه با سیاست های مبهم پیشین این پلت فرم برای سانسور کردن محتوای اینترنتی، منتشر و افشاگری کرده است.


منبع:

1401/10/07
21:53:40
0.0 / 5
261
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود