اخراج بیش از ۱۸ هزار کارمند آمازون

اخراج بیش از ۱۸ هزار کارمند آمازون

الف دانلود: شرکت آمازون بیش از 18 هزار کارمند را اخراج می کند که بزرگترین اخراج در تاریخ این غول اینترنتی محسوب می شود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در یادداشتی، این تصمیم را که تازه ترین نشانه از عمیق شدن رکود صنعت فناوری است، به کارمندان این شرکت اطلاع داد و اعلام نمود این اقدام، پروسه برنامه ریزی سالانه آمازون را دنبال می کند.

این تعدیل نیرو که از سال میلادی گذشته شروع شد، در ابتدا قرار بود شامل حال حدود ۱۰ هزار کارمند شود اما حالا بالا رفته و در واحدهای خرده فروشی و منابع انسانی همچون بخش استخدام کنندگان، متمرکز خواهد بود.

مدیرعامل آمازون اظهار داشت: آمازون در گذشته وضعیت اقتصادی نامعلوم و دشوار را تحمل کرده و ما همچنان منعطف خواهیم ماند. این تغییرات، به ما کمک خواهدنمود فرصت های بلندمدت را با ساختار هزینه قویتر، دنبال نماییم.

اگر چه چشم انداز اخراج کارمندان، ماهها بود که بر آمازون سایه افکنده بود و این شرکت اذعان کرده بود در دوران پاندمی کووید، بیش از حد کارمند استخدام کرده است اما افزایش شمار کارمندان اخراجی، نشان میدهد که دورنمای آمازون، تیره تر شده است. این شرکت با بیان اخراج گسترده، به سایر غول های فناوری پیوسته است. شرکت سلزفورس روز چهارشنبه اعلام نمود می خواهد حدود ۱۰ درصد از کارمندانش را اخراج کرده و دارایی های ملکی خودرا کم کند.

سرمایه گذاران آمازون، واکنش مثبتی به اقدامات ریاضتی این شرکت نشان دادند و ارزش سهام آمازون، اواخر معاملات روز چهارشنبه بعد از انتشار این خبر، حدود دو درصد صعود کرد.

اخراج ۱۸ هزار نفر، بزرگترین تعدیل نیرو برای شرکت های فناوری در دوران فعلی کندی اقتصادی شمرده می شود اما آمازون در مقایسه با همتایانش در سیلیکون ولی، کارمندان بیشتری داشته است. تعداد کارمندان آمازون تا پایان سپتامبر، بیش از ۱.۵ میلیون نفر بود و اخراج اخیر، معادل حدود یک درصد از کارمندان آمازون خواهد بود.

در زمان برنامه ریزی آمازون برای اخراج کارمندانش در نوامبر، یک سخنگوی این شرکت اظهار داشته بود: آمازون تقریباً ۳۵۰ هزار کارمند اداری در سراسر جهان دارد.

بزرگترین خرده فروش جهان، در ایام پایانی سال ۲۰۲۲ کوشش کرد خودرا با کندی رشد فروش آنلاین که تحت تاثیر بازگشت مصرف کنندگان به عادت های پیش از دوران پاندمی روی داد، وفق دهد. آمازون، گشایش مراکز توزیع جدید را به تاخیر انداخت و استخدام در گروه خرده فروشی خودرا متوقف کرد. همین طور روند گسترش واحدهای اداری خودرا متوقف و کاهش هزینه ها را شروع کرد.

مدیرعامل آمازون، کسب و کارهای غیرسودآور و آزمایشی همچون تیم هایی که روی خدمات درمانی راه دور، ربات تحویل سفارش و دستگاه تماس ویدئویی کودک کار می کردند را حذف نمود.

آمازون همین طور تلاش نموده است ظرفیت مازاد را با تقاضای ضعیفتر تنظیم کند. از ین جهت، بدنبال فروش فضای اضافی در هواپیماهای باری خود بوده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت که به عنوان یک کتاب فروشی آنلاین، فعالیتش را شروع کرد، شاهد افول بخش هایی از کسب و کارش بوده اما همچنان در رایانش ابری، تبلیغات و سرویس ویدئویی آنلاین، سرمایه گذاری می نماید.
1401/10/16
12:49:47
0.0 / 5
186
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
الف دانلود