توسعه دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری توسط پژوهشگران ام آی تی

توسعه دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری توسط پژوهشگران ام آی تی

الف دانلود: با كمبود دستگاه های تنفس مصنوعی در بعضی كشورهای جهان، گروهی از دانشمندان موسسه ام.آی. تی یك دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری توسعه داده اند كه نه فقط مقرون به صرفه است بلكه با استفاده از وسایل معمولی بیمارستان به راحتی قابل ساخته شدن است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، طراحی این دستگاه میتواند در این زمان كه كمبود دستگاههای تنفس مصنوعی به یك بحران تبدیل گشته است، كمك شایانی بكند.
تیمی از داوطلبان، دانشمندان، پزشكان و دانشمندان كامپیوتر در موسسه ام.آی. تی تیمی به نام "ای- ونت" (E-Vent) را تشكیل دادند و با كمك یكدیگر یك دستگاه تنفس مصنوعی اضطراری كه مقرون به صرفه است و به راحتی ایجاد می شود را ایجاد كردند.
كل هزینه برای تولید دستگاه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است و این تیم در نظر دارد تا طرح خودرا به صورت آنلاین در وب سایت خود به اشتراك بگذارد تا تولید كنندگان و شركت ها بتوانند با مشاهده دستگاه آنها دستگاههای مشابه آن در مقیاس بیشتر برای بیمارستان های سراسر دنیا تولید كنند. بخش اصلی دستگاه آمبوبگ است كه هم اكنون در بیشتر بیمارستان ها وجود دارد.


آمبوبگ، یا بی وی ام (Bag valve mask)، نام یك مخزن هوایی از جنس سیلیكون یا پلاستیك است كه در ایجاد فشار مثبت ریوی در شرایط پنوموتوراكس یا در تنفس مصنوعی هنگام سی پی آر استفاده می شود. این وسیله دارای شیر یك طرفه است كه موجب پُر شدن خود به خودی كیسه هوا می شود ولی از خالی شدن آن جلوگیری می كند.
معمولاً این آمبوبگ توسط تكنسین های اورژانس یا متخصصان پزشكی نصب میشوند تا بیمار بتوان به راحتی تنفس كند.
پژوهشگران این مطالعه آمبوبگ ها را با اتصال آنها به مكانیزم خودكار تطبیق داند كه بطور خودكار هوا را به داخل كیسه پمپ می كنند.
پژوهشگران تاریخ دقیقی درمورد اینكه چه زمانی اطلاعات نمونه اولیه برای همه به اشتراك گذاشته می شود نگفته اند.
منبع:

1399/01/14
14:06:28
5.0 / 5
2540
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , دستگاه , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود