در گزارش الف دانلود اعلام شد؛

آخرین آمار محصولات تایید شده نانو

آخرین آمار محصولات تایید شده نانو

به گزارش الف دانلود دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینكه ایران برای سومین سال متوالی رتبه چهارم را تثبیت كرده است، بیان نمود: تعداد محصولات تایید شده نانو روز به روز در حال افزایش می باشد.دكتر سعید سركار با اشاره به آخرین آمار محصولات تایید شده نانو به خبرنگار مهر اظهار داشت: ۴۳۴ محصول و ۲۱۳ تجهیزات، گواهینامه نانومقیاس را تا اوایل اسفند ۹۸ از جانب ستاد دریافت كرده اند و ۲۳۹ تولید كننده كالا و تجهیزات هم محصولات خویش را با تایید ستاد به تولید می رسانند.
آمار محصولات تایید شده


سركار با اشاره به اینكه محصولات در حوزه های كالاهای خانگی، دارو و سلامت، عمران و ساختمان، مواد اولیه، نساجی، حمل و نقل، انرژی و نفت، اپتیك، آب و كشاورزی، ملزومات صنعتی هستند، بیان نمود: حوزه «عمران و ساختمان» با ۲۴ درصد بیشترین سهم را در بین حوزه های صنعتی دارای گواهی نانومقیاس دارد.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، بعد از عمران و ساختمان، «كالای خانگی» با ۱۴ درصد و «دارو و سلامت» با ۱۲ درصد قرار دارند. ازاین رو می توان اظهار داشت كه این سه حوزه در مجموع نیمی از محصولات دارای گواهی نانومقیاس را به خود اختصاص داده اند.


جایگاه نانو در دنیا
سركار در مورد پیشرفت فناوری و رشد صعودی فناوری نانو در كشور اظهار داشت: آغاز حركت در راه نانو از سال ۲۰۰۱ در ایران با انتشار ۱۰ مقاله ISI بود؛ در همان زمان، ایران رتبه ۵۷ در حوزه نانو را داشت. اما حالا تولیدات علمی ایران به مرحله ای رسیده كه از مرز ۱۰ هزار مقاله گذشته است و ۲۵ درصد تولیدات علمی ایران مربوط به حوزه نانو می شود.
به گفته وی، هم اكنون قدرت های علمی جهان در حوزه نانو، كشورهای آمریكا، هند، چین، ایران، كره جنوبی، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلستان، روسیه، اسپانیا، ایتالیا، استرالیا، كانادا، تایوان، عربستان، برزیل، لهستان، سنگاپور و تركیه هستند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اظهار داشت: ایران از نظر تولید علم برای سومین سال متوالی رتبه چهارم نانو را تثبیت كرده است و پیش از ایران، امریكا، چین و هند رتبه های اول تا سوم در حوزه نانو را از دیدگاه تولید مقالات به خود اختصاص داده اند.
سركار با اشاره به اینكه تمام محصولاتی كه در حوزه نانو به تولید می رسند در شركت های دانش بنیان زیر نظر ستاد توسعه فناوری نانو هستند، اظهار داشت: سرعت پیشرفت در توسعه نانوی كشور زیاد است؛ محصولات نانو ماه به ماه به سبد نانو اضافه شده و به بازار وارد می شود.
به گفته سركار، ایران در زمینه نانو بالاتر از تمام كشورهای اروپایی قرار گرفته در صورتی كه سایر كشورها سرمایه های هنگفتی روی نانو داشته اند. ایران نسبت به سایر كشورها سرمایه گذاری كمتری روی نانو داشته ولی به پیشرفت های خوبی رسیده است.

1399/01/14
21:16:45
5.0 / 5
2875
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصولات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود