عاقبت باورنکردنی آیفون 14 در بازار!

عاقبت باورنکردنی آیفون 14 در بازار!

الف دانلود: گزارش های میدانی از بازار موبایل حاکی از این است که قیمت آیفون 13 به سبب داشتن رجیستری و تضمین از آیفون 14 گران تر شده و عده ای هم ترجیح می دهند با پول کمتر از آخرین تکنولوژی موجود بهره گیرند و در کنار آن با بهره گیری از یک موبایل ارزان سیمکارت خودرا فعال کنند و با تازه ترین مدل آیفون به اینترنت یک موبایل ارزان متصل شوند و کارهای خودرا پیش ببرند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، واردات آیفون ۱۴ به کشور با حواشی همراه بوده و در ماه های اخیر رجیستر شدن یا نشدن آن در هاله ای از ابهام قرار داشت. در تازه ترین اقدام هم هفته گذشته سازمان توسعه تجارت طی ابلاغیه ای به گمرگ از اول اسفندماه امسال، ورود آیفون ۱۴ و مدلهای پس از آن به عنوان کالای همراه مسافر یا پستی را ممنوع اعلام نمود. البته هنوز مشخص نیست این تصمیم دائمی است یا خیر.
در این شرایط باید دید تاثیر این تصمیم بر بازار موبایل چگونه بوده است. گزارش میدانی ایسنا نشان میدهد که تصمیم ممنوعیت واردات تجاری و مسافری آیفون ۱۴ سبب شده قیمت مدل قبلی یعنی آیفون ۱۳ گران تر از تازه ترین مدل این برند شود و عده ای هم ترجیح می دهند با این نرخها آیفون ۱۴ بخرند.
درباره ی این وضعیت یکی از فروشندگان می گوید: آیفون ۱۳ در بازار خیلی گران است و کسی که بخواهد ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تومان پول آیفون ۱۳ پرومکس یک ترا بدهد، ترجیح می دهد بجای آن یک آیفون ۱۴ بخرد و یک گوشی سامسونگ پنج تا شش میلیون تومانی هم کنار آن بخرد، سیمکارت را در گوشی سامسونگ قرار دهد و با آیفون به اینترنت آن وصل شود. چون با این شرایط هم از فناوری روز استفاده می نماید و هم ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان به نفعش است.
او می گوید تا همین حالا هم آیفون ۱۴ به شکل قاچاق وارد می شد و از این به بعد هم وضعیت همین است. اما برای خریداران مهم نیست، چون می گویند یک موبایل دیگر در کنار آن استفاده می نمایند و اینترنت آنرا هات اسپات می کنند. این شرایط بهتر است تا بخواهند یک موبایل ۱۰۰ میلیون تومان رجیستر شده بخرند. از جانب دیگر آیفون ۱۴ پیشرفت های بهتری در دوربین و سایر خاصیت ها نسبت به آیفون ۱۴ داشته و طرفداران بیشتری دارند و خریداران هم می بینند که می توانند فناوری روز دنیا را با قیمت ارزان تر داشته باشند.
درباره ی دلیلهای ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ نیز اطلاع رسانی درستی انجام نشده، تا جایی که بتازگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم گفته که مجموعه های اجرائی باید به این مساله پاسخ دهند که چه تفاوتی بین واردات تلفن همراه سامسونگ وجود دارد که جلوی واردات گوشی مدل آیفون ۱۴ به بعد را گرفته اند؟
اما فروشندگان موبایل در بازار در ارتباط با دلیلهای ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ ماجرای استارلینک و ممنوعیت واردات کالاهای لوکس را مطرح می کنند: «ما شنیدیم چون آیفون ۱۴ کالای لوکس آمریکایی حساب می شود، وارداتش ممنوع شده و بعضی ها هم می گویند می تواند به استارلینک وصل شود، اما هنوز چنین شبکه ای در ایران نداریم».
همین طور گزارش ها در بازار حاکی از این است که امروز قیمت آیفون ۱۴ با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت بالای ۷۳ تا ۷۴ میلیون تومان، آیفون ۱۴ با ظرفیت یک ترا بایت ۱۰۰ تا ۱۰۵ میلیون تومان فروخته می شود. اما آیفون ۱۳ با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت دوروز پیش ۴۱، روز گذشته ۴۶ و امروز حدود ۵۰ میلیون تومان است. ۱۳ پرومکس یک ترابایت امروز ۱۰۰ تا ۱۱۲ میلیون تومان فروخته می شود. بدین سبب آیفون ۱۳ به سبب داشتن رجیستری و تضمین از آیفون ۱۴ گران تر است.
فروشندگان معتقدند افزایش نرخ ارز و ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ هر دو بر قیمت سایر مدلها اثر داشته است. تا جایی که روز گذشته آیفون های رجیستر شده پنج تا هفت میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.
منبع:

1401/12/02
09:13:29
0.0 / 5
335
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود