وضعیت كلاس های مجازی تان چطور است؟

وضعیت كلاس های مجازی تان چطور است؟

به گزارش الف دانلود با وجود اعلام چندباره بهره مندی دانشگاه ها از ترافیك مجانی و كاهش تعرفه اینترنت در برای استفاده از امكانات آموزش مجازی، به نظر می آید برخی اپراتورهای عرضه دهنده خدمات اینترنتی، هنوز این ابلاغیه را اجرا نكردند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس كرونا به كشور تعطیل شدند. درواقع به علت به خطر افتادن سلامت دانش آموزان و دانشجویان در شرایط حضور فیزیكی در كلاس ها، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم از اولین مراكز كشور بودند كه زنگ تعطیلی مراكز آموزشی را نواختند و با تعطیلی كلاس ها، مبحث آموزش مجازی عنوان شد تا كرونا مانع آموزش در كشور نشود.
ازاین رو بعد از اعلام تعطیلی مراكز آموزشی، در شرایطی كه هنوز مشخص نبود وضعیت سال تحصیلی به چه شكل ادامه پیدا می كند، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات-اعلام كرد: با عنایت به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، با همكاری وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم شده تا دانش آموزان و دانشجویان ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم جا نمانند.
وزیر ارتباطات همینطور با اشاره به اینكه ترافیك كلیه كلاس های آموزشی مجازی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، برای كاربران مجانی خواهد بود، با عنایت به درخواست كاربران برای عرضه اینترنت رایگان، از عرضه بسته های ۱۰۰ گیگابایتی برای كاربران اینترنت خانگی و ۲۰ گیگابایت اینترنت برای معلمان با همكاری وزیر آموزش و پرورش اطلاع داد.
بعد از آن حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات انجام شده برای آموزش مجازی اعلام نمود: سازمان فناوری اطلاعات لیستی از مراكز آموزشی فرستاده كه رگولاتوری آنرا به اپراتورها اعلام نموده تا ترافیكشان را مجانی كنند. سجاد بنابی –نائب رئیس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت- هم از مذاكره با عرضه كنندگان خدمات اینترنتی برای مجانی كردن تعرفه مصرف كاربران در برای پلت فرم ها و سرویسهای مورد تایید وزارت علوم و آموزش و پرورش اطلاع داد.
با این حال، با گذشت بیشتر از یك ماه از شرایطی كه آموزش مجازی شروع شده و با به پایان رسیدن تعطیلات نوروزی، حضور در كلاس های مجازی دانشگاهی الزامی شده، به نظر می آید هنوز تمامی اپراتورها تعرفه سایت های دانشگاهی و آموزشی را مجانی نكرده اند. این در شرایطی است كه آذری جهرمی چند روز پیش هم بار دیگر اعلام كرد سایت هایی كه وزارت علوم برای یادگیری از راه دور دانش آموزان و دانشجویان اعلام نموده بنابر مصوبه ستاد ملی كرونا، به صورت مجانی در اختیار كاربران قرار می گیرد.
یكی دیگر از مواردی كه در استفاده از خدمات اینترنتی همواره مورد توجه كاربران قرار می گیرد، كیفیت این خدمات است. آموزش مجازی از اسفند و همزمان با تعطیلی دانشگاه ها شروع شد و البته در ایام ابتدایی سایت ها و سامانه های آموزشی با مشكلاتی روبه رو بودند كه برخی به علت مسائل فنی و برخی به افزایش ترافیك اینترنتی مربوط بود. اما با اجبار حضور در كلاس های مجازی بعد از تعطیلات فروردین، این مشكلات تا حد زیادی رفع شده است.
هرچند باوجود شرایط آموزش مجازی كه برای بسیاری فراهم شده، همچنان موانعی پیش روی آموزش مجازی برای برخی دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد، همچون اینكه به اذعان وزارت آموزش و پرورش ۳۰ درصد مناطق آموزشی و مدارس دسترسی ارتباطی برای برقراری آموزش های مجازی را ندارند و یا برخی دانشجویان در روستاهای دوردست، نه تنها به اینترنت دسترسی ندارند بلكه حتی از داشتن گوشی هوشمند هم بی بهره هستند.
شما مخاطبان ایسنا، در بخش نظرات این گزارش می توانید با ذكر نام دانشگاه خود، به بیان تجربه تان از آموزش مجازی این روزها بپردازید و درصورتی كه كاهش تعرفه اینترنت توسط اپراتور مورد نظرتان صورت نگرفته و هزینه حضور در این كلاس ها از ترافیكتان كم می شود، اعلام كنید.1399/01/20
22:46:24
5.0 / 5
2450
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود