واتس اپ در انگلیس ممنوع می شود؟

واتس اپ در انگلیس ممنوع می شود؟

به گزارش الف دانلود، سرویس پیام رسان واتس اپ به علت امتناع از ضعیف کردن رمزنگاری خود به منظور عمل به قانون پیشنهادی ایمنی آنلاین، امکان دارد بزودی در انگلیس، غیرقانونی شود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، ویل کت کارت، مدیر شرکت واتس اپ اخطار داد این پیام رسان ترجیح می دهد در انگلیس ممنوع شود تا اینکه بخواهد در جهت قانون اینترنتی جدید دولت این کشور، امنیت خویش را ضعیف کند.

مدیر شرکت واتس اپ اعلام نمود این شرکت حاضر نخواهد بود به لایحه ایمنی آنلاین انگلیس که تحت آن، رمزنگاری سر به سر غیرقانونی می شود، عمل کند.

وی در آستانه جلسه قانونگذاران انگلیس برای بحث در رابطه با قانون پیشنهادی، این لایحه را نگران کننده ترین قانونی توصیف کرد که هم اکنون در دنیای غرب، در دست بحث و بررسی قرار دارد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری میل آنلاین، رمزنگاری سر به سر، امنیت پیام ها و خوانده شدن آنها توسط گیرنده پیام را تضمین می نماید. با این ویژگی، خود واتس اپ هم نمی تواند پیامهایی که در این سرویس ارسال می شوند را بخواند و به درخواست مقامات اجرایی برای عرضه آنها برای اهداف ضد تروریستی یا شناسایی و حذف کودک آزاران، عمل کند.

منبع:

1401/12/22
12:32:57
0.0 / 5
170
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , سرویس , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود