اپل و گوگل با آمدن كرونا دست همكاری دادند

اپل و گوگل با آمدن كرونا دست همكاری دادند

الف دانلود: بنابر گزارش ها دو شركت ˮاپلˮ و ˮگوگلˮ قصد دارند با همكاری یكدیگر یك سیستم ردیابی كروناویروس توسعه دهند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اپل و گوگل در تلاش هستند تا بتوانند به افراد اعلام كنند كه آیا در نزدیكی افراد مبتلا به بیماری كووید-۱۹ قرار دارند یا خیر.
بر طبق پست وبلاگ گوگل، اپل و گوگل اعلام نمودند كه در حال تهیه یك سیستم جدید برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیمای كووید-۱۹ هستند كه به كاربران كمك می نماید تا داده ها را بوسیله انتقال "بلوتوث كم انرژی" (Bluetooth Low Energy) و سایر برنامه های تأیید شده توسط سازمان های بهداشتی با یكدیگر به اشتراك گذارند.
سیستم ردیابی جدید از ارتباطات با برد كوتاه بوسیله بلوتوث برای ایجاد شبكه های داوطلبانه استفاده می نماید كه افرادی كه هر كاربر بتازگی با آنها در تماس بوده است را ردیابی می كند و داده های گسترده را بر روی تلفن هایی كه با یكدیگر نزدیك بوده اند بایگانی می كند. همین طور برنامه هایی كه توسط مقامات بهداشت عمومی ارائه شده است، دسترسی كامل به داده ها دارند و كاربرانی كه برنامه ها را بارگیری می كنند، در صورت مبتلاشدن به بیماری كووید-۱۹ می توانند در آنجا اعلام كنند. سیستم ردیابی جدید همین طور به افرادی كه آنها را بارگیری كرده اند آگهی می دهد كه آیا با یك فرد آلوده در تماس نزدیك بوده اند یا خیر.
گوگل و اپل در صورت اجازه مقامات بهداشت، رابط برنامه نویسی كاربردی مشترك خودرا در اواسط ماه معرفی می كنند. رابط برنامه نویسی نرم افزار كاربردی یا ای پی آی(API) یا به صورت خلاصه رابط برنامه نویسی، رابط بین یك كتابخانه یا سیستم عامل و برنامه هایی است كه از آن تقاضای سرویس می كنند. در ماه های آینده، دو شركت مذكور بر روی توسعه یك سیستم قابلیت ردیابی كاربری كار خواهند كرد كه این امكان را برای كاربران فراهم می آورد تا تصمیم بگیرند كه آیا مایل هستند اطلاعات بهداشتی خودرا در بین برنامه های گسترده تری به اشتراك گذارند یا خیر.
بگفته ورج، این سیستم سیگنال های تلفن های مجاور را در فواصل پنج دقیقه دریافت می كند و اتصالات بین آنها را در یك پایگاه داده بزرگ ذخیره می كند. اگر آزمایش بیماری كووید-۱۹ كاربر مثبت باشد می تواند به اپلیكیشن بگوید كه به این بیماری مبتلا شده و این سیستم نیز به كلیه كاربران دیگری كه تلفن های آنها طی چند روز گذشته در نزدیكی این فرد بوده اطلاع می دهد. در این سیستم حریم خصوصی و امنیت كاربران حفظ می شود.
منبع:

1399/01/23
20:26:31
5.0 / 5
2784
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
الف دانلود