رشد ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات

رشد ۱۱۰ درصدی مصرف اینترنت مخابرات

الف دانلود: مصرف اینترنت مشتركان مخابرات نسبت به ترافیك مشابه سال قبل 110 درصد بالا رفته است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شیوع ویروس كرونا در كشور به قرنطینه اختیاری افراد منجر شده و در این میان مصرف اینترنت بعنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دوركاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و كیفیت اینترنت هم از مواردی است كه همیشه دغدغه كاربران بوده و در این شرایط همه نیازمند كیفیت مناسب برای كارهای اینترنتی خود هستند.
محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- برای تسهیل شرایط دوركاری كارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان و همین طور به سبب افزایش مصرف كاربران از اینترنت، دستور به فعال كردن بسته های ۱۰۰ گیگابایتی اینترنت برای تمامی كاربران ثابت داد و همین طور بعضی از سریال ها و فیلم های تلویزیون های اینترنتی را رایگان كرد واین موضوع منجر به ۲.۵ برابر شدن مصرف اینترنت شد.
در این راستا محمدرضا بیدخام -مدیركل ارتباطات و امور بین الملل شركت مخابرات ایران- در گفت و گو با ایسنا، درباره مصرف اینترنت كاربران در دو ماه گذشته اظهار نمود: مصرف اینترنت مشتریان مخابرات در اواسط اسفند، ۴۲۰۰ ترابایت بود كه آخر اسفند میزان مصرف ترافیك داخلی و خارجی به ۸۲۰۰ ترابایت رسید و علت افزایش مصرف از اواسط اسفندماه، مباحث مربوط به دوركاری و بسته رایگان ۱۰۰ گیگابایتی در نظر گرفته شده با تاكید وزیر ارتباطات برای مشركین اینترنت ثابت بود.
او همینطور درباره مصرف فعلی مشتركان مخابرات اشاره كرد: مصرف اینترنت حال حاضر حدودا ۶۹۰۰ ترابایت است كه نسبت به ترافیك مشابه سال قبل ۱۱۰ درصد بالا رفته است.
منبع:

1399/01/25
23:28:11
5.0 / 5
2470
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود