سامسونگ مشتری پنل های ال جی شد

سامسونگ مشتری پنل های ال جی شد

به گزارش الف دانلود، به قول سه منبع آگاه، شرکت ال جی دیسپلی کره جنوبی از آغاز سه ماهه دوم سال جاری عرضه پنل های تلویزیونی کیفیت بالا را برای سامسونگ الکترونیکس آغاز خواهد نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، رویترز به نقل از دو منبع مطلع نوشت: ال جی دیسپلی می خواهد سال آینده دو میلیون قطعه عرضه نماید و در سالهای بعد، میزان عرضه را به سه میلیون و پنج میلیون قطعه خواهد رساند. عرضه اولیه به سامسونگ احیانا شامل پنل های تلویزیون ۷۷ اینچی و ۸۳ اینچی " OLED سفید" (WOLED) خواهد بود.

این قرارداد نشان داده است که با داغ شدن رقابت از جانب فروشندگان چینی در محصولات رده پایین تر، چطور سامسونگ به دنبال توسعه فعالیت در بازار تلویزیون های OLED است. پنل های OLED حدودا پنج برابر بیشتر از پنل های LCD قیمت دارند.

با این قرارداد، سامسونگ می تواند از شرکت سونی بعنوان دومین تأمین کننده بزرگ تلویزیون های OLED در جهان، پیشی بگیرد.

تحلیلگران این گمان را مطرح کرده بودند که ال جی دیسپلی درحال مذاکره برای عرضه پنل های تلویزیون OLED به مشتری جدیدی است. همه منابع مایل نبودند نامشان فاش شود چونکه این قرارداد علنی نشده است. شرکتهای ال جی دیسپلی و سامسونگ هم از اظهار نظر خودداری کردند.

پس از انتشار گزارش رویترز، سهام ال جی دیسپلی، افت یک درصدی را معکوس کرد و ۲.۴ درصد افزایش یافت. سهام سامسونگ که رشدش عموما از فروش گوشیهای هوشمند و نیمه رساناهاست، ۱.۷ درصد افزوده شد که بالاتر از رشد ۰.۲ درصدی کل بازار بود.

سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین تولید کننده تلویزیون در جهان است، به علت هزینه بالاتر پنل های OLED، در قسمت تلویزیون های OLED نسبت به رقیب بومی خود ال جی الکترونیکس، کندتر عمل کرده و استدلالش این بود که این فناوری بیشتر برای دستگاههای کوچک مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها مناسب می باشد.

به گفته تحلیل گران، برای ال جی دیسپلی، تأمین دو میلیون پنل OLED به ارزش حداقل ۱.۵ میلیارد دلار، به سودآور شدن این سازنده نمایشگر صفحه تخت زیان ده کمک می نماید و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از کل ظرفیت تولید پنل های OLED این شرکت را به پنل های بزرگ اختصاص می دهد.

کارخانه OLED این شرکت در بحبوحه افزایش تورم و کندی اقتصاد، به علت مشتریان محدود و ضعیف شدن تقاضای بالایی که برای تلویزیون های جدید در دوران پاندمی کووید وجود داشت، پایین تر از ظرفیت کامل خود فعالیت می کند. این شرکت از سه ماهه دوم سال میلادی گذشته، به علت کاهش تقاضای جهانی برای دستگاههای الکترونیکی، چهار فصل متوالی زیان ده بوده است.

این شرکت پنل های تلویزیون OLED را برای ال جی الکترونیکس و سونی تأمین می کند. همینطور نمایشگرهای گوشیهای هوشمند را برای شرکت اپل تأمین می کند.

سامسونگ الکترونیکس واحد تولید صفحه نمایش خود به نام "سامسونگ دیسپلی" را دارد که روی نمایشگرهای OLED برای تلفن های همراه ساخت اپل و سامسونگ متمرکز است.

طبق گزارش شرکت تحقیقات بازار Omdia، سامسونگ هم اکنون در بازار تلویزیون های OLED، سهم ۶.۱ درصدی داشته و بعد از ال جی الکترونیکس با ۵۴.۶ درصد و سونی با ۲۶.۱ درصد سهم قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت تحقیقاتی پیشبینی کرده است که این بازار در سال میلادی جاری با رشدی نزدیک به شش درصد، به ۱۱.۷ میلیارد دلار و تا سال، ۲۰۲۷، به ۱۲.۹ میلیارد دلار می رسد.
1402/02/27
16:16:36
0.0 / 5
308
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود