فروش و درآمد شیائومی سقوط کرد

فروش و درآمد شیائومی سقوط کرد

الف دانلود: به گزارش الف دانلود، شرکت شیائومی به دنبال ضعیف ماندن تقاضای مصرف کننده برای تلفن های هوشمند با وجود بهبود اقتصاد چین از پاندمی کووید ۱۹، کاهش ۱۸.۹ درصدی درآمد سه ماهه را گزارش کرد.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، فروش شیائومی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، به ۵۹.۵ میلیارد یوان رسید که در مقایسه با ۷۳.۳۵ میلیارد یوان در دوره مشابه سال گذشته، کاهش داشت و حدودا نزدیک به رقم ۵۹.۴۳ میلیارد یوان بود که تحلیل گران برآورد کرده بودند. درآمد خالص شیائومی در همین مدت، به ۳.۲۳ میلیارد یوان رسید که در مقایسه با ۲.۸۶ میلیارد یوان در سال گذشته، ۱۳.۱ درصد افزایش داشت.

پس از اینکه چین اواخر سال میلادی گذشته، تدابیر سخت گیرانه کووید را لغو نمود، اقتصاد این کشور روند رو به بهبود پیدا کرده است اما مصرف کنندگان همچنان با احتیاط هزینه می کنند. بازار تلفن های هوشمند چین در این زمان، به هیچ وجه بهبود نداشته است. طبق آمار شرکت تحقیقاتی Canalys که در آوریل گزارش شد، مجموع فروش تلفن هوشمند در چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، به میزان ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. فروش شیائومی در این زمان ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

هند که زمانی بزرگترین بازار شیائومی در خارج از چین بود، برای این سازنده تلفن های هوشمند، سود کمتری داشته است. مجموع فروش تلفن های هوشمند همه برندها در سه ماهه اول، ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد و رقبایی مانند سامسونگ، سهم شیائومی را در این بازار رو به انقباض، ربوده اند.

این شرکت به امید بهبود تقاضا، قیمت چندین مدل گوشی خویش را در هند و چین پایین برده است.

بر اساس گزارش رویترز، شیائومی برای متنوع کردن فعالیت فراتر از تلفن های هوشمند، در قسمت خودرو سرمایه گزاری نموده است. این شرکت می خواهد تولید انبوه اولین خودروی خویش را در نیمه اول سال ۲۰۲۴ آغاز کند.

منبع:

1402/03/04
12:35:22
0.0 / 5
227
تگهای خبر: تحقیقات , شركت , گوشی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود