واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد تا ۳ هفته دیگر به تولید انبوه می رسد

واكسن كرونای دانشگاه آكسفورد تا ۳ هفته دیگر به تولید انبوه می رسد

الف دانلود: موسسه ˮسرومˮ( Serum) هند كه به تولید دارو و واكسن می پردازد، اعلام نمود كه برنامه دارد تولید واكسن ˮكووید-19ˮ ساخته شده توسط دانشگاه ˮآكسفوردˮ را طی دو تا سه هفته آتی آغاز كند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اکونومیک تایمز، شرکت هندی "سروم"(Serum) اعلام نمود که می خواهد واکسن ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد را طی دو تا سه هفته آتی به تولید برساند.
این شرکت امیدوار است که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش بالینی واکسن، تا ماه اکتبر(مهر و آبان) سال جاری آنرا به بازار عرضه نماید.
شرکت سروم که در شهر " پونه"(Pune) هند قرار دارد، در تولید انبوه واکسن کروناویروس، با دانشگاه آکسفورد همکاری می کند.
"آدار پوناوالا"(Adar Poonawalla) مدیر موسسه "سروم" اظهار کرد، تیم ما همکاری نزدیکی با دکتر هیل از دانشگاه آکسفورد داشت و ما انتظار داریم که تولید واکسن ساخت این دانشگاه را طی دو یا سه هفته آتی آغاز نماییم و در شش ماه اول، ماهیانه پنج میلیون دوز از این واکسن را به تولید برسانیم.
وی ادامه داد، به دنبال آن ما امیدواریم که مقیاس تولید را افزایش داده و هر ماه ۱۰ میلیون دوز از واکسن را تولید نماییم.

گفتنی است این موسسه قبل از این هم با دانشگاه آکسفورد همکاری کرده و در پروژه تولید واکسن مالاریا هم با این دانشگاه همکاری داشته است.
موسسه "سروم" می خواهد همزمان با تولید واکسن، کارآزمایی بالینی آنرا در هند هم انجام دهد.
بنظر می رسد شرکت های سازنده واکسن برای صرفه جویی در زمان همزمان با پیش بردن آزمایشات، تولید انبوه آنرا نیز پیش می برند تا به محض موفقیت آمیز بودن آزمایش ها، توزیع واکسن ها صورت گیرد.
پیش تر پژوهشگران دانشگاه "آکسفورد" خبر ساخت واکسن "کووید-۱۹" را به جهانیان مخابره کردند.
این واکسن روز جمعه مرحله نخست از آزمایش بالینی خودرا گذراند و به دو نفر تزریق شد.
"سارا گیلبرت"(Sarah Gilbert)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: من شخصا اطمینان زیادی به این واکسن دارم. ما باید قبل از به کار بردن واکسن روی شمار زیادی از مردم، نشان دهیم که این واکسن می تواند کارآیی لازم را در بیماران مبتلا به کروناویروس داشته باشد.
منبع:

1399/02/08
14:22:37
5.0 / 5
2199
تگهای خبر: پژوهش , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
الف دانلود