از سوی ناسا صورت گرفت

انتخاب ۳ فرودگر قمری برای بردن انسان به ماه

انتخاب ۳ فرودگر قمری برای بردن انسان به ماه

الف دانلود: ناسا اعلام نمود كه فرودگرهای سه شركت را برای ماموریت بردن انسان به ماه انتخاب نموده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، ناسا اعلام نموده است که سه شرکت، در پروژه "آرتمیس" (Artemis) برای بردن انسان به ماه همکاری خواهند داشت. این شرکت ها، "بلو اوریجین" (Blue Origin)، "داینتیکز" (Dynetics) و "اسپیس ایکس" (SpaceX) هستند و مقرر است ۹۶۷ میلیون دلار برای ابداع و آزمایش فرودگرهای قمری دریافت نمایند.
"جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine)، مدیر ناسا اظهار داشت: ایالات متحده از سال ۱۹۷۲، یک سیستم فرود انسانی نداشته؛ در صورتیکه ما به چنین سیستمی برای رفتن به ماه نیاز داریم.
در پروژه "آرتمیس"، هر شرکت مقرر است فرودگر قمری خودرا عرضه نماید. فرودگر شرکت بلو اوریجین، " ILV"، فرودگر شرکت داینتیکز، " DHLS" و فرودگر شرکت اسپیس ایکس، "استارشیپ" (Starship) نام دارد که یک فرودگر کاملا یکپارچه است و با موشک "سوپر هوی" (Super Heavy) اسپیس ایکس کار می کند.
"لیزا واتسون مورگان" (Lisa Watson-Morgan)، از مهندسان ناسا اظهار داشت: تلاش ما این بود تا بدانیم که صنعت کشور باتوجه به نوآوری های آن، چه نتیجه ای ارائه می دهد و نتیجه واقعا خوب بود.
این سه فرودگر، تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. فرودگر بلو اوریجین، بر طبق طراحی فرودگر دیگر این شرکت موسوم به "بلو مون" (Blue Moon) ساخته شده که سه بخش دارد و هر بخش، عملکرد متفاوتی را به نمایش می گذارند اما فرودگرهای دو شرکت دیگر، ساختار مستقلی دارند و می توانند همه عملکردهای مربوط به سه بخش را انجام دهند.
در بخش نخست ماموریت آرتمیس که هدف آن فرستادن انسان به ماه تا سال ۲۰۲۴ است، یکی از فرودگرها با موشکی جداگانه پرتاب خواهد شد. سپس، فضانوردان ناسا به مدار اطراف ماه پرتاب می شوند تا در مرحله بعد، روی سطح آن فرود بیایند. دو فرودگر دیگر نیز برای ماموریت های بعدی به کار می روند.
از آنجائیکه هنوز تصمیم گیری های نهاییانجام نشده اند، فرودگرهای قمری قبل از پرتاب فضانوردان به ماه، ابتدا بدون سرنشین آزمایش خواهند شد. واتسون مورگان اضافه کرد: ما فضانوردان را بدونانجام دادن آزمایش های ابتدایی، به فضا نخواهیم فرستاد.
منبع:

1399/02/12
20:30:56
5.0 / 5
2302
تگهای خبر: سیستم , شركت , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
الف دانلود