رمز مودم تان را برای پیشگیری از هك شدن تغییر دهید

رمز مودم تان را برای پیشگیری از هك شدن تغییر دهید

به گزارش الف دانلود امنیت مودم مبحث بسیار مهمی است و اگر آنرا دست كم بگیرید، هكرها می توانند مودم را به آسانی هك كنند و به اطلاعات دسترسی پیدا كنند. بنابراین لازم است هراز گاهی پسورد مودم را عوض كنید.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، علی اصغر زارعی - کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی - با تاکید بر اهمیت امنیت مودم ها بیان نمود: اگر با دو وضعیت مواجه شدید، بهتر است پسورد مودم را عوض کنید. یک مورد افت غیرمعمول سرعت است، چونکه امکان دارد دلیل آن این باشد که هم اکنون به جز شما هکرها هم دارند از اینترنتتان استفاده می نمایند. مورد دیگر، مصرف غیرمعمول ترافیک مصرفی است. اگر مودمتان هک شده باشد ترافیک مصرفی اینترنت شما بیش از اندازه معمول مصرف می شود.
وی افزود: در این موارد اگر احتمال می دهید مودم وای فای هک شده باشد، حتما پسورد مودمتان را عوض کنید و یک پسورد قوی و مناسب انتخاب کنید. پسورد نباید کوتاه باشد و باید تلفیقی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نشانه ها باشد، از گذاشتن پسوردهای ساده و معمولی هم خودداری کنید.
کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی همینطور در توضیح روش تغییر پسورد مودم اظهار داشت: برای تغییر پسورد مودم، در مرحله اول باید وارد صفحه تنظیمات مودم شوید، برای این کار اول مرورگر کروم یا فایرفاکس را باز کنید. در قسمت آدرس، آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید. در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد و دکمه Login را بزنید. البته در بسیاری موارد نام کاربری و رمز عبور مودم، به صورت پیش فرض admin است. پس از این مراحل وارد تنظیمات مودم می شوید.


زارعی افزود: در صفحه تنظیمات، به بخش Wireless یا Wifi بروید و آنگاه وارد قسمت Security شوید. سپس در صفحه ای که برایتان باز می شود، اول مطمئن شوید که تیک گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK سرجایش باشد، در حقیقت این Security Type مودم شما است. بعد در قسمت مقابل PSK Password پسورد جدید را تعریف کنید.
وی همینطور تصریح کرد: در آخر، تنظیمات وارد شده را ذخیره کنید. بعد هم باید مودم را Reboot یا از نو راه اندازی کنید. برای این کار در منوی تنظیمات، به بخش System Tools بروید و گزینه Reboot را بزنید. حتما برای حفظ امنیت مودم و حریم خصوصی تان هر چند وقت یکبار پسورد مودمتان را عوض کنید و البته از پسوردهای قوی و مطمئن استفاده کنید.1399/02/20
03:29:06
5.0 / 5
2451
تگهای خبر: اینترنت , سیستم , كاربر , هكر
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود