یک روش جدید کلاهبرداری

یک روش جدید کلاهبرداری

به گزارش الف دانلود، یک فروشگاه اینترنتی ساز و سایر وسایل در ارتباط با موسیقی با سو استفاده از اعتماد مردم و مجوزهای ادعایی، مبادرت به دریافت پول از مردم می کند و نه تنها به آنها کالایی تحویل نمی دهد بلکه خریداران را هر روز با جواب های سربالا و وعده های دروغین دست به سر می کند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، یک فروشگاه اینترنتی که هم سایت و هم اینستاگرامی به ظاهر با ۱۲ هزار دنبال کننده دارد مشغول انجام نوع جدیدی از کلاهبرداری یعنی کلاهبرداری با مجوز است. در سایت این فروشنده انواع مجوز همچون نماد تجارت الکترونیک (enamad) وجود دارد.

شگرد کار این فروشگاه اینترنتی که در ظاهر به کار فروش سازهای موسیقی مشغول می باشد به این صورت است که در سایت خود قیمت سازهای مختلف را پایین تر از برخی فروشگاه ها درج می کند. اشخاصی با خوردن فریب این سایت اینترنتی و با اعتماد به مجوزهایی که در سایت قرار داده و همینطور تبلیغات وی در اینستاگرام، مبادرت به خرید یک ساز می کنند؛ سازی که در سایت «موجود» اعلام شده است.

این فروشگاه بعد از دریافت وجه، به خریدار اعلام می کند سازی که سفارش داده «موجود» نیست و باید آنرا از خارج وارد کند و اینجا داستان آغاز می شود.

از موعد تحویل چند روز می گذرد اما کالایی تحویل داده نمی گردد. پیگیری ها شروع می شود ولی وی در جواب پیگیری خریداران هر روز یک داستان سر هم می کند؛ یک روز اعلام می کند محصولی که سفارش داده اید (ساز) موجود نیست و باید آنرا وارد نماییم، روز دیگر می گوید محصول به کشور وارد شده و در گمرک مانده است! سپس اعلام می کند ساز شما هفته بعد ارسال می شود، روز دیگر اعلام می کند کالا برای شما پست شده و یک کد پیگیری پستی هم می فرستد اما با پیگیری خریدار مشخص می شود کد پیگیری پستی که این فروشنده به خریدار داده، جعلی است.

مدتی که می گذرد و خریدار می بیند هفته ها گذشته و قرار نیست محصولی به دستش برسد، براساس اعلام خود فروشنده، فرم انصراف و استرداد وجه پر می کند اما باز هم قرار نیست پولی برگردد چون او اعلام می کند طبق مقررات سایت که شما هنگام خرید امضا کرده اید، پول شما ظرف ۱۰ روز برمی گردد. پس از گذشت این مدت باردیگر اعلام می کند ساز تهیه شده و ارسال خواهد شد و روز از نو، روزی از نو.

با شماره تلفنی که در سایت این فروشگاه قرار دادشت تماس گرفتم. خانمی تلفن را جواب داد. گفتم اشخاصی اعلام نموده اند از سایت شما خرید کرده اند و کالایی که قرار بوده سه روزه تحویل شود، یک ماه است که تحویل داده نشده است. کسی که پشت تلفن بود با تردید و صدایی آرام گفت ما از همه جا مجوز داریم و تلفن را قطع کرد!

یکی از مراجعی که این سایت اینترنتی اعلام نموده بود از آنجا مجوز دارد انجمن صنفی کارفرمایی کسب وکارهای شهر تهران است. با این انجمن تماس گرفتم و گفتند کسانی که شکایاتی از این فروشگاه دارند به ما ایمیل می زنند. اگر کسی شکایت دارد ایمیل بزند و ما به فروشگاه مورد شکایت اعلام می نماییم.

البته با وجود پاسخگویی این انجمن به شکات، باز هم پولی به دست خریدار نرسیده است.

شخصی که این سایت را می گرداند، در جاهای مختلفی که امکان گذاشتن «نظر» راجع به این فروشنده تقلبی وجود دارد حاضر است و با گذاشتن کامنت های انبوه حاوی تعریف و تمجیدهای دروغین بابت خدمات خیالی این فروشگاه، از خودش تشکر می کند و نمی گذارد نظرات شاکیان دیده شود. در اینستاگرام هم اکانت هایی که کامنتی با مبحث شکایت بگذارند فورا بلاک و کامنت ها هم حذف می شوند تا دیگران متوجه نشوند با چه کسی سر و کار دارند.

در انتها باید اظهار داشت که در مرحله اول اشخاص باید با تحقیقات بیشتری و آن هم از فروشگاه های معتبر مبادرت به خرید کالا کنند. هر چند با اقداماتی که این فرد انجام می دهد احیانا تحقیقات اشخاص در رابطه با او به جایی نمی رسد. در مرحله بعد هم اگر با چنین موضوعی مواجه گشتند با در دست داشتن مدارک خرید، فورا مبادرت به شکایت از شخص مذکور کنند.

همینطور جا دارد که پلیس فتا و دادستانی بعنوان مدعی العموم نسبت به تحقیقات در رابطه با این فروشگاه اینترنتی و مسئولین آن که با سو استفاده از مجوزهای ادعایی خود، مردم را گرفتار کرده و همینطور سبب بی اعتمادی به انسان های محترمی که از راه فضای مجازی درحال کسب روزی حلال هستند بپردازند.

در زیر تصاویری از پست های این فروشنده تقلبی در اینستاگرام و مجوزهایی که در سایت خود قرار داده را می بینید:

منبع:

1402/07/07
12:43:53
0.0 / 5
177
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود