مدیرعامل سازمان خبر داد

ورود اولین خودروی عراقی به منطقه آزاد اروند

ورود اولین خودروی عراقی به منطقه آزاد اروند

به گزارش الف دانلود، خوزستان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از ورود خودرو های عراقی به منطقه آزاد اروند بر طبق مجوز ˮکارنه دو پاساژˮ آگاهی داد و اظهار داشت: تردد آزاد خودرویی دو منطقه مجاور در استانهای خوزستان و بصره عراق تحولی بزرگی در عرصه های مختلف بدنبال خواهد داشت.علی زارعی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ورود نمادین اولین خودروی عراقی از مرز شلمچه بر طبق توافقات انجام شده، اظهار داشت: استفاده شهروندان عراقی از مجوز «کارنه دو پاساژ» و معافیت از پرداخت عوارض های مرتبط، می تواند سبب رونق گردشگری و اقتصادی در منطقه شود و اثرات مثبتی در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواهد داشت.

وی با اعلان اینکه ورود خودرو های عراقی به کشور در قالب این مجوز از سر گرفته شده است، اضافه کرد: این مجوز به کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند تعلق می گیرد و بر این اساس خودرو های عراقی با پلاک بین المللی می توانند بوسیله مرز شلمچه وارد کشور شده و تردد کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: باتوجه به این مساله، متقاضیان عراقی در کشور مبدا، باید به نهادهای متولی مراجعه و سازوکار تردد خودرو های خودرا انجام دهند و سپس نسبت به تردد اقدام نمایند. پروسه تردد این خودرو ها از مرزهای کشور نیز در حداقل زمان ممکن و با کمترین هزینه صورت خواهد گرفت.

زارعی عنوان کرد: ورود این خودرو ها در صورت دارا بودن پلاک بین المللی، به کشور بلامانع است اما در غیر این صورت مالکان خودرو های خارجی که از مرز شلمچه در منطقه آزاد اروند وارد کشور می شوند، به اداره راهنمایی و رانندگی خرمشهر ارجاع داده شده تا با نصب پلاک گذرموقت، امکان تردد در خاک ایران را پیدا کنند.

وی با اعلان اینکه مدت زمان این مجوزها ۵ ماه است، اضافه کرد: تردد آزاد خودرویی دو منطقه مجاور در استانهای خوزستان و بصره عراق تحولی بزرگی در عرصه های مختلف بدنبال خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: این سازمان موضوع تردد مجدد خودرو های عراقی در منطقه را به فال نیک گرفته و برنامه ریزی لازم جهت استقبال گسترده، نظام مند و سودآور از این مسئله را در دستور کار قرار خواهد داد.

زارعی اشاره کرد: حمایت سازمان منطقه آزاد اروند از تردد خودرو های خارجی در منطقه نافی پشتیبانی از کسب و کارهای خرد نخواهد بود و به طور قطع کارهایی که در منطقه منجر به درآمدزایی و امرار معاش بوسیله تردد اتباع می شود را طی سازوکاری تضمین خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: در بحث تامین سوخت این خودرو ها نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و اتباع می توانند با بهره گیری از کارت سوخت جایگاه، نسبت به سوخت گیری اقدام نمایند.

منبع:

1402/07/08
14:42:01
0.0 / 5
188
تگهای خبر: پشتیبان , سازمان
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود