ناسا برای سفر به مریخ لباس فضایی تازه تولید می كند

ناسا برای سفر به مریخ لباس فضایی تازه تولید می كند

الف دانلود: ناسا بمنظور محقق كردن سفر به مریخ، در حال طراحی لباس فضایی تازه ای است كه هم گشت و گذار در این سیاره را ممكن كند و هم امنیت فضانوردان را تامین كند.به گزارش الف دانلود به نقل از دیجیتال ترندز، لباس فضایی جدید ناسا از امکانات ارتباطی پیشرفته و ابزار تحقیقاتی منحصر به فردی نیز برخوردار خواهد بود.
لباس مورد اشاره به نسل جدیدی از سیستم تنظیم فشار مجهز خواهد بود که حرکت فضانورد در سطح مریخ را تسهیل کرده و از برهم خوردن تعادل یا لطمه دیدن وی به سبب سقوط ناگهانی و غیره جلوگیری می کند. در کلاه ایمنی این لباس فضایی از سیستم پشتیبان تازه ای برای تسهیل تنفس استفاده شده است.
همچنین گروه هایی ویژه در ناسا در حال کوشش برای تولید سیستم روشنایی، دوربین و سایر تجهیزات جانبی ضروری برای لباس های فضایی ناسا هستند.
لباس های مورد اشاره به صورت شخصی سازی شده و متناسب با ابعاد، قد و وزن هر یک از فضانوردان تولید می شوند و طراحی ماژولار قطعات آنها تعویض و تعمیر و به روزرسانی این لباس ها را تسهیل خواهدنمود. باتوجه به حضور فضانوردان زن در این ماموریت، بعضی از لباس های مورد اشاره در ابعاد کوچک تر تولید می شوند تا فضانوردان مونث در آنها راحت تر باشند.
دمای هوای مریخ از منهای ۱۴۰ درجه سانتیگراد تا ۳۰ درجه سانتیگراد در نوسان است و مشکلات دیگری مانند توفان و تشعشعات خورشیدی خطرناک هم فضانوردان را تهدید می کند. از همین رو لباس های فضایی فضانوردان مریخ باید با دقت و استواری بیشتری نسبت به لباس های فضایی سفر به ماه تولید شوند. لایه جوی مریخ از ماه بسیار نازک تر است و همین مساله سبب می شود تا گرد و خاک و تشعشعات خطرناک راحت تر به سطح مریخ منتقل شود. از همین رو لایه ها و پوشش های حفاظتی خاصی به لباس فضانوردان مریخ اضافه می شود.


منبع:

1399/02/29
11:40:26
5.0 / 5
2273
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
الف دانلود