علت اعمال نشدن ترافیك رایگان برای برخی دانشگاه ها

علت اعمال نشدن ترافیك رایگان برای برخی دانشگاه ها

به گزارش الف دانلود معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینكه دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تكمیل است، اظهار داشت: عدم تطابق كامل اطلاعات واصله ی سامانه ها با سامانه های انتهایی كه محتواهای آموزشی روی آنها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیك رایگان برای برخی دانشگاه ها باشد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنا بر این دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- وعده اینترنت رایگان برای آموزش مجازی داده و امروز نیز از تمدید اینترنت رایگان دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یک ماه دیگر آگاهی داد.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اشاره به فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، اظهار نمود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوطلبانه و بعنوان مسئولیت اجتماعی مبادرت به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه های علمیه و وزارت ارتباطات کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رئیس جمهور از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از ۵۰ میلیارد تومان عنوان نمود و با دستور آذری جهرمی این سرویس رایگان به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا همکاری را با واحدهای دانشگاهی داشته باشند، اشاره کرد: مراکز علمی که دراین زمینه مشکل دارند می توانند موضوع را بوسیله ادارات کل ICT استانی دنبال کنند.
بگفته مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تابحال اقدامات لازم برای درج اطلاعات ۱۴۹۳ سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان انجام شده است.
وی اشاره کرد: دریافت اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است و عدم تطابق کامل اطلاعات واصله ی سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آنها بارگذاری شده می تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای برخی از مراکز دانشگاهی و درج خدمات غیرمرتبط در اطلاعات رسیده از مشکلاتی است که برای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذی نفعان انتهایی باید اصلاح و به روزرسانی شود.
منبع:

1399/03/02
22:26:10
5.0 / 5
2059
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود