كدام دانشگاه ها اینترنت رایگان دارند؟

كدام دانشگاه ها اینترنت رایگان دارند؟

الف دانلود: اسامی دانشگاه هایی كه اینترنت رایگان دارند اعلام گردید كه طبق آن پهنای باند مصرفی مراكز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه تاییدشده، رایگان است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت علوم، وعده اینترنت رایگان برای آموزش مجازی دادند.
البته بعد از به انتها رسیدن تعطیلات نوروزی و الزامی شدن حضور در کلاس های مجازی دانشگاهی، در رایگان شدن تعرفه سایت های دانشگاهی و آموزشی تعللی صورت گرفت که حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره علت تاخیر در اجرایی شدن این مساله اظهار نمود: وزارت علوم لیستی شامل آدرس، آی پی، نام دامنه و اطلاعات کامل را اعلام نمود که اپراتورها بتوانند این اطلاعات را روی سیستم هایشان تنظیم کنند و ما منتظر کامل شدن فهرست بودیم.
بعد از آن اعلام گردید در سنجش از ۶۰ مرکز، ۹۰ درصد دانشگاهیان اینترنت رایگان برای آموزش های مجازی دریافت نمودند و اگر کسی اینترنت رایگان دریافت نکرده مشکل در ارائه مدارک بوده است. محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز چند روز قبل از تمدید اینترنت رایگان دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یک ماه دیگر آگاهی داد.
همین طور ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با اعلان اینکه تابحال اقدامات لازم برای درج اطلاعات ۱۴۹۳ سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان انجام شده است، عدم تطابق کامل اطلاعات واصله سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آنها بارگذاری شده را از علل عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه ها اعلام نمود.
در این راستا فهرست دانشگاه هایی که باید ترافیک رایگان برای آنها اعمال شود، اعلام گردید. برای اطلاع از اسامی مراکز علمی و دانشگاهی می توانید روی این لینک کلیک کنید. درصورتی که اسم مرکز آموزشی شما در این فهرست قرار دارد اما ترافیک رایگان برای شما اعمال نمی گردد، می توانید موضوع را به رگولاتوری اعلام کنید تا پیگیری شود.
منبع:

1399/03/03
14:25:57
5.0 / 5
2023
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود