شهردار تهران خبر داد:

آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش

آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش

به گزارش الف دانلود شهردار تهران از توافق برای بازگشایی مسیر پادگان جی اطلاع داد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین آغاز عملیات راه اندازی بوستان بزرگ ارتش در محدوده پاسداران با اشاره به ایام نیمه خرداد و یادآوری شهدای انقلاب بخصوص شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شهر تهران در طول تاریخ به سه چیز معروف بوده است. نخست ارتفاعات البرز که سالانه ۲۴۰ میلیون متر مکعب آب از کوهپایه های آن به سمت شهر تهران جاری می شود.

وی ادامه داد: دوم چنارستان های وسیع در تهران است که بعنوان شناسنامه این شهر قلمداد می شود و همینطور باغ های اطراف تهران که پادگاه ۰۶ یکی از باغ های دوره قاجار با عنوان سلطنت آباد است.

وی افزود: این پادگان در دوره پهلوی اول شکل پیدا می کند و بعنوان یکی از قدیمی ترین برگ های شناسنامه ارتش جمهوری اسلامی ایران به جهت وسعت و ارزش قلمداد می شود.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که این پروژه در حوزه منافع مردم به شکلی مناسب طراحی شده است اضافه کرد: وقتی سخت ترین این پروژه ها به این شکل به توافق می رسد بطور قطع مابقی هم می تواند به نتیجه برسد ما تجربه خروج پادگان های دیگر از شهر تهران را داشته ایم و ان شاء الله این مسیر را تعقیب خواهیم کرد.
وی ادامه داد: برای ۷۰ درصد این محدوده ساختمان های قدیمی مرمت خواهند شد و راه اندازی جدیدی نخواهیم داشت. ازاین رو تلاش می نماییم با ایجاد خلاقیت این محدوده را همانند تپه های عباس آباد بعنوان مقصد گردشگری تبدیل نماییم. نگاه را عوض می نماییم و در این جا بارگذاری های سنگین نخواهیم داشت و زمینه را بگونه ای پیش خواهیم برد که نفع آن برای شهروندان باشد. از یک میلیون و ۶۳۰ هزار متر مربع بارگذاری در این محل با توافقی که انجام شد عدد بارگذاری به ۶۳۰ هزار متر مربع کاهش پیدا کرد. همینطور در این محدوده اتصال ایستگاه مترو در طرف مجاور یعنی ایستگاه صیاد شیرازی را خواهیم داشت که بدین سان عدالت اجتماعی برای دسترسی همگانی در سطح شهر فراهم می شود.

حناچی تصریح کرد: برای باز شدن مسیر پادگان جی به توافق رسیدیم و امیدواریم برای پادگان منطقه ۱۳ هم به توافق برسیم که این مورد در دستور کار قرار گرفته است. باید برای این رویداد از ارتش و مقام معظم رهبری که هدیه و یادگار بزرگی به مردم شهر تهران داده اند قدردانی کنم.
1399/03/17
23:06:21
5.0 / 5
1865
تگهای خبر: تجربه , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
الف دانلود