در جلسه دولت به ریاست روحانی انجام شد؛

اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور

اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور

الف دانلود: جلسه روز یكشنبه(18 خرداد) هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر روحانی رئیس جمهوری انجام شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست، از گسترش و توسعه دولت الكترونیك با صدور الكترونیكی مفاصا حساب مالیاتی نقل و انتقال املاك آگاهی داد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سایت ریاست جمهوری، محمدجواد آذری جهرمی در این نشست اشاره کرد: با این اقدام، سالانه یک میلیون مراجعه حضوری به ادارات دولتی کاهش یافته و همین طور زمان صدور مفاصا حساب از یک هفته به یک دقیقه کاهش پیدا کرده است.
در ادامه جلسه، رئیس جمهور ضمن تشکر از خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: خدمت به ایثارگران توفیقی است که نصیب هرکسی نمی گردد و دولت تدبیر و امید کوشیده است نهایت توان خود به جامعه ایثارگران را مبذول دارد. گرچه هیچ گاه و هیچ کس از عهده خدمت آن چنان که شایسته ایثارگران است، برنمی آید.
هیات وزیران در ادامه، به بررسی و تصویب برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پرداخت.

لایحه موافقت نامه کمک مالی بلاعوض جایکا برای بهسازی تجهیزات نمایشگاه موزه ملی ایران
در جلسه امروز هیات وزیران، لایحه موافقت نامه کمک مالی بلاعوض آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) برای بهسازی تجهیزات نمایشگاه موزه ملی ایران به تصویب رسید.
بر طبق این لایحه، دولت جمهوری اسلامی ایران (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) مجاز است نسبت به ستاندن کمک بلاعوض از دولت ژاپن (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا)) تا سقف ۹۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ین ژاپن جهت بهسازی و اصلاح تجهیزات نمایشگاهی موزه ملی ایران اقدام نماید.
ارتقاء امر حفاظت از اموال منقول فرهنگی - تاریخی آن موزه و بهبود کیفیت ارائه خدمات به بازدیدکنندگان و افزایش شمار گردشگران و گسترش همکاریهای علمی فنی بین دو کشور، از مهمترین دلیلهای تصویب این لایحه بشمار می رود.


اصلاح ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور
هیات وزیران بمنظور تامین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، تصویب نامه موضوع ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را اصلاح کرد.
بر این اساس، بمنظور شفاف سازی سیاست های حمایتی، سازمان هدفمندسازی یارانه ها مکلف است از شروع اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در سقف تخصیص های صادره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، پرداخت از محل ردیف های مربوط به مصارف هدفمندی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بابت مستمری افراد تحت پوشش دستگاه های اجرایی از قبیل کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور برمبنای لیست ارسالی از طرف دستگاه های فوق الذکر در هر ماه، بوسیله دستگاه های مذکور به حساب ذی نفع نهایی، پرداخت و گزارش عملکرد را به سازمان ارسال نماید.

بازنگری مصوبه اصلاح اساسنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران
هیات وزیران بمنظور تامین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، ماده الحاقی به اساسنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص امکان تفویض اختیارات شرکت به ادارات کل راه و شهرسازی استانها را اصلاح کرد.
بر این اساس، در مواردی که اختیارات و وظایف اجرایی هیات مدیره و مدیرعامل یا قسمتی از اعتبارات شرکت به ادارات کل راه و شهرسازی استانها تفویض می گردد، هیات مدیره می تواند از محل اعتبارات مصوب مربوط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط تا پنج درصد از بودجه سالانه شرکت را در چهارچوب مجوزهای قانونی برای تجهیز و پشتیبانی واحد ذی ربط ادارات کل راه و شهرسازی استان های ذی ربط اختصاص دهد.

تسهیل ورود و خروج دانشجویان خارجی دارای پروانه اقامت/ اصلاح بخشنامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه
دولت هم چنین، ضمن اصلاح بخشنامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه در ایران، تصویب کرد، روادید افراد برای چندبار رفت و برگشت صادر خواهد شد و مدت اعتبار روادید برگشت از تاریخ خروج از مرز شش ماه خواهد بود.
افزون بر این، برای دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متقاضی تحصیل در کشور حسب مورد، بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل و متضمن اجازه خروج و مراجعت مکرر صادر می شود.
گفتنی است، برای خانواده دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متأهل متقاضی تحصیل در کشور، حسب مورد، بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل صادر خواهد شد.

اصلاح بخشنامه نظارت بر مسافرت های خارجی دستگاه های اجرایی

هیات وزیران ضمن اصلاح بخشنامه نظارت بر مسافرت های خارجی دستگاه های اجرایی، مقرر کرد سفرهای رسمی استانداران استان‏ های مرزی و معاونان آنان به استان های مجاور کشورهای همسایه مربوط، در موارد فوری و ضروری، با تشخیص و موافقت وزیر کشور و هماهنگی با وزارت امور خارجه صورت گیرد.


لایحه «تأسیس نهاد تنظیم گر بخش برق» به تصویب دولت رسید
اعضای دولت با هدف جلوگیری از ایجاد انحصارات طبیعی در بخش برق و در اجرای قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، لایحه «تأسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق» را به تصویب رساندند.
مطابق این لایحه، دبیرخانه این نهاد با بهره گیری از ظرفیت های موجود، بدون گسترش تشکیلات جدید، تشکیل و در وزارت نیرو استقرار می یابد. هم چنین، اساسنامه نهاد یاد شده، به پیشنهاد شورای رقابت به تصویب هیات وزیران می رسد.

موافقت دولت با تداوم اجرای طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی هرمزگان

هیات وزیران بمنظور پیشگیری و ممانعت از تخریب اکوسیستم های دریایی و اجرای اقدامات ایمنی محیط زیستی و پایش آن، با تداوم اجرای طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی در استان هرمزگان، مشروط به اجرای کامل برنامه مدیریت محیط زیستی (EMP) موافقت نمود.
با اجرای کامل فاز فوق که در منتهی الیه شرقی مجتمع بندر شهید رجایی اجرا می شود، ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر تا دو سال آینده از ۶ میلیون به ۸ میلیون TEU در سال افزایش می یابد.
این فاز شامل ۱۴۰۰ متر طول اسکله (۳ پست اسکله)، لایروبی به میزان ۴ میلیون مترمکعب به عمق ۱۷/۵- متر از CD، محوطه سازی به مساحت حدود ۱۱۲ هکتار و ساخت پست های برق، ساختمان های اداری، گیت و سوله تعمیرگاهی و احیا و استحصال به میزان ۱۳ هکتار و اجرای دایک و تأسیسات حفاظت ساحل به طول ۱۱۰۰ متر می باشد.

تصویب تداوم اجرای پروژه انتقال آب حوضه سیروان به حوضه گرمسیری ایلام و کرمانشاه

هیات وزیران با هدف پیشگیری و ممانعت از تخریب حوضه های آبخیز و اجرای اقدامات ایمنی محیط زیستی و پایش آن، با تداوم اجرای پروژه انتقال آب حوضه سیروان به حوضه گرمسیری در استان های ایلام و کرمانشاه، مشروط به اجرای کامل برنامه مدیریت محیط زیستی (EMP) موافقت نمود.
محدوده حوضه گرمسیری به مساحت ۲۰، ۷۸۷ کیلومتر مربع، مشتمل بر حوضه آبریز رودخانه های مرزی غرب کشور، از رودخانه های متعلق به ارتفاعات داخل ایران که به سمت مرز حرکت کرده و از ایران خارج می شوند و به کشور عراق می ریزند، تشکیل می شود. مهمترین رودخانه های حوضه عبارتند از: رودخانه هواسان، قوره تو، الوند، کنگیر، گدارخوش، کنجانچم، چنگوله و میمه. سطح این حوضه در استان کرمانشاه به میزان ۲۸ درصد (۵، ۸۹۹ کیلومترمربع) و در استان ایلام ۷۲ درصد ( ۱۴، ۸۸۸ کیلومترمربع) است.
گفتنی است، شروع مطالعات حوضه سیروان به سال ۱۳۱۸ بازمی گردد که از دهه ۱۳۷۰ بطور جدی عنوان شد و بطور کلی به سه دوره عمده مطالعاتی دهه ۵۰، دوره سال های ۶۰ تا ۸۰ و دهه ۸۰ تقسیم می شود.

تداوم اجرای پروژه توسعه فولاد میانه در استان آذربایجان شرقی
هیات وزیران بمنظور اعمال اقدامات پیشگیرانه، کنترل و کاهش آثار محیط زیستی، با اجرای طرح توسعه فولاد میانه از طرف مجتمع فولاد میانه در استان آذربایجان شرقی، مشروط به اجرای کامل برنامه مدیریت محیط زیستی (EMP) موافقت نمود.
گفتنی است، پروژه تأسیس فولاد آذربایجان در سال ۱۳۶۸ با هدف تولید ۵۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در زمینی به مساحت ۴۶ هکتار و در ۳ کیلومتری شهرستان میانه، شروع شد و در سال ۱۳۷۹ به بهره برداری رسید.
در ادامه نیز با هدف تکمیل زنجیره تامین و تولید مواد اولیه موردنیاز خط تولید نورد مجتمع فولاد آذربایجان، نسبت به راه اندازی فولاد میانه در زمینی به وسعت ۵۸ هکتار در جنوب شرقی شهر میانه و جنب فولاد آذربایجان مشتمل بر دو واحد تولید آهن اسفنجی و فولادسازی اقدام شد.1399/03/19
23:15:26
5.0 / 5
1851
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود