ورود تسلا به دولت چین

ورود تسلا به دولت چین

الف دانلود: خودرو های تسلا برای نخستین بار در فهرست خرید دولت چین قرار گرفتند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسانه رسمی چینی، پرفروش ترین مدل Y تسلا در فهرستی از مدلهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی قرار گرفت که یک دولت محلی در چین می تواند به عنوان خودروی خدماتی خریداری کند.
این رسانه رسمی اعلام نمود این نخستین بار بود که خودرو های تسلا واجد شرایط خرید دولتی در چین شدند. دولت استانی جیانگ سو در شرق چین در اطلاعیه ای دولتی ۵۶ دسته از وسایل نقلیه با انرژی جدید را جهت استفاده به عنوان خودرو های خدماتی توسط سازمان های حزبی، دولتی و عمومی منتشر نمود.
به غیر از مدل Y تولید شده در کارخانه تسلا در شانگهای و ولوو کارز XC۴۰ و ۵۴ از خودرو های برقی و هیبریدی با برند چینی بودند. ولوو کارز متعلق به گروه هلدینگ جیلی، خودروساز چینی ژجیانگ جیلی است. البته تعداد خودرو های مدل Y هنوز مشخص نشده است.
ورود خودرو های تسلا به تعدادی از مجتمع های دولتی و نظامی در چین ممنوع گردید اما این محدودیت ها بعد از تایید انجمن برتر صنعت خودرو کشور برداشته شد.
از آنجا که تقاضا برای خودرو های چینی در خارج از کشور تحت تاثیر چشم انداز تعرفه ها قرار گرفته و رقابت داخلی تشدید می شود، تحویل خودرو های ساخت چین توسط تسلا در نیمه اول ۹ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۳ یافت. با این وجود، بنظر می رسد سفر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به چین در اواخر آوریل برای دیدار با نخست وزیر لی کیانگ، نتیجه داده است.
بر اساس گزارش رویترز، چین حمایت خود از تسلا را افزایش داده است و می خواهد امسال باوجود تنش های مداوم با ایالات متحده، یک مرکز آموزش داده بوجود آورد و نرم افزار Full Self Driving خودرا در کشور ارائه کند.
منبع:

1403/04/17
12:20:38
0.0 / 5
143
تگهای خبر: خدمات , سازمان , نرم افزار
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
الف دانلود