رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست مطرح كرد

ظرفیت مناسب كرمان برای ایجاد سایت پسماند صنعتی

ظرفیت مناسب كرمان برای ایجاد سایت پسماند صنعتی

به گزارش الف دانلود شهسورای با اشاره به تعطیلی واحدهای بازیافت پسماندهای صنعتی در كشور اظهار داشت: استان كرمان ظرفیت خوبی در بازیافت پسماندهای صنعتی دارد.


به گزارش الف دانلود به نقل از مهر، مسعود شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست بامداد امروز در دیدار با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با اعلان اینکه محیط زیست سازمان حاکمیتی با وظایف مشخص است گفت: متاسفانه با اتفاقاتی که در ۱۰ سال قبل افتاده عملاً نه مسائل محیط زیست در کشور برطرف شده و نه تولیدکنندگان راضی هستند. وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست با الهام از دیگر کشورها در کشور ما تشکیل شده است اضافه کرد: هدف از تشکیل این صندوق این است که در مباحث اجرایی و اقتصادی کنار سازمان محیط زیستی دولت باشند. رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با اعلان اینکه در صندوق ملی محیط زیست اساسنامه تعریف شده و این اساسنامه تسهیلگر است و مباحث ملی را دنبال می کند اظهار داشت: هفت نفر از وزرا در این صندوق عضو هستند. شهسواری با اشاره به اهداف صندوق ملی محیط زیست در استان کرمان اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که حمایت و کمک های دریافتی این صندوق در استان در خود استان هزینه شود و چرخش مالی در صندوق استانی در خود استان باشد. وی با عنوان اینکه در هفته محیط زیست قرار داریم و شعار امسال هفته محیط زیست در کشور "جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران" است تصریح کرد: استانداران کرمان در ۴۰ سال قبل همیشه در زمینه توسعه حامی محیط زیست بودند. رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست با اشاره به اینکه بحث پسماندهای صنعتی در کشور تعطیل مانده است اظهار داشت: در شهرک های صنعتی باید پسماندهای حوزه صنعت و معدن بازیافت شود. وی با اشاره به اهمیت راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی در کشور بیان کرد: این کار اشتغال زایی به دنبال داشته و می توان این پسماندها را تبدیل به تولیدات جدید غیرآلاینده و قابل مصرف کرد. شهسواری با اعلان اینکه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جاذبه سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی دارد اظهار داشت: راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی را در استان های یزد و آذربایجان شرقی و غربی آغاز نموده ایم و به سبب ظرفیت بالای استان کرمان در بخش صنعت و معدن زمینه همکاری در بحث پسماندهای صنعتی در این استان وجود دارد. محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز در این دیدار با استقبال از گفته های شهسواری درباب ایجاد مجتمع های بازیافتی اظهار داشت: واحد بازیافت زباله در جیرفت هشت سال به دنبال مجوز از محیط زیست است که امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود. وی با اعلان اینکه در استان کرمان توسعه باید پایدار باشد و با ملاحظات زیست محیطی صورت گیرد اظهار داشت: برای محیط زیست اهمیت قائل هستیم اما توسعه هم نباید متوقف شود.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید چاره هایی ارائه شود که بدون لطمه به محیط زیست، توسعه هم اتفاق بیافتد اضافه کرد: این مسائل نیاز به علم، تکنولوژی و قدرت کارشناسی بیشتری دارد تا حفظ محیط زیست و توسعه در کنار هم اتفاق بیفتد. وی با اعلان اینکه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق در استان کرمان کار ارزشمندی است و آماده همکاری در این عرصه هستیم اضافه کرد: برای بازیافت پسماندهای صنعتی در استان برنامه ریزی های لازم انجام شده است و واحدهای صنعتی بزرگ استان کرمان نیز می توانند به کمک صندوق ملی محیط زیست بیایند. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: محیط زیست هیچ گاه مخالف توسعه نیست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در این جلسه از راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق کشور در استان کرمان آگاهی داد و اظهار داشت: محیط زیست هیچ گاه مخالف توسعه نیست. مرجان شاکری در دیدار شهسواری رئیس هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست کشور با محمدجواد فدایی استاندار کرمان با اعلان اینکه اهداف محیط زیست حفاظت از سلامت عمومی مردم است اظهار داشت: صندوق ملی محیط زیست ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف محیط زیست در کشور است. وی با اشاره به اینکه صندوق ملی محیط زیست در امتداد کمک به تحقق اهداف زیست محیطی و حل مشکلات این حوزه تشکیل شده است اظهار داشت: کارهای خوبی در استان کرمان در سال قبل برای جلب مشارکت های صندوق ملی محیط زیست انجام شده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با عنوان اینکه در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد تا از این صندوق استفاده نمائیم اضافه کرد: سال قبل ساختمانی در شهرستان منوجان جهت استفاده محیط زیست خریداری شد که از ظرفیت صندوق ملی محیط زیست استفاده شده است. وی با اعلان اینکه امسال مقرر شد تا از محل آلایندگی صنایع درصدی به حساب صندوق ملی محیط زیست کشور و در امتداد اهداف زیست محیطی واریز شود اظهار داشت: می توان از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال استان بهره گیری نماییم که یک ظرفیت قانونی می باشد. شاکری با اشاره به امضای تفاهم نامه راه اندازی سایت پسماندهای صنعتی جنوب شرق کشور در کرمان اظهار داشت: محل پیشنهادی در کریدور سه استان کرمان، هرمزگان و فارس است. وی با عنوان اینکه با اجرای این طرح، محیط زیست نیز سهم اندکی در اشتغال زایی استان دارد اضافه کرد: محیط زیست هیچ گاه مخالف توسعه نیست و اهتمام می نماییم به توسعه استان کمک نماییم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه شعار امسال هفته محیط زیست "جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران" است اظهار داشت: هدف ما این است که به جهش تولید کمک کرده و از همه ظرفیت های قانونی در این راستا استفاده نمائیم. وی با اشاره به اینکه اولین مرکز آموزش محیط بانی جنوب شرق کشور در استان کرمان راه اندازی می شود اضافه کرد: زمین این مرکز در محور گردشگری هفت باغ علوی در نظر گرفته شده که امروز واگذار می شود. همین طور در این جلسه تفاهم نامه همکاری بین صندوق ملی محیط زیست کشور و استانداری کرمان با هدف جذب سرمایه های استان کرمان برای حل مشکلات زیست محیطی این استان به امضا طرفین رسید. در پایان این جلسه، مدیران صندوق ملی محیط زیست همراه با استاندار کرمان بر مزار سپهبد شهید قاسم سلیمانی حاضر و ادای احترام کردند.


منبع:

1399/03/21
20:44:07
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: تكنولوژی , سازمان , سایت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
الف دانلود