معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد خبرداد

آغاز فعالیت رسمی صندوق نوید برای پشتیبانی از طرح های نوین و دانش بنیان اشتغال

آغاز فعالیت رسمی صندوق نوید برای پشتیبانی از طرح های نوین و دانش بنیان اشتغال

معاون اشتغال و خودكفایی كمیته امداد از آغاز فعالیت رسمی صندوق پشتیبانی از طرح های نوین و دانش بنیان (نوید) اطلاع داد و اظهار داشت: صاحبان ایده های نوآورانه و خلاق می توانند طرح خویش را در سامانه نوید ثبت كنند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا حجت الله عبدالملکی در گفت و گو با یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان و مشاغل در رابطه با آن در دستور کار اصلی حوزه اشتغال کمیته امداد قرار دارد، اضافه کرد: بخش زیادی از مددجویان کمیته امداد، افراد نخبه ای هستند که استعداد فعالیت در حوزه های دانش بنیان را دارند.

وی با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از فرزندان خانواده های تحت حمایت امداد، عضو بنیاد ملی نخبگان هستند و اختراعات زیادی از جانب آنان ثبت شده است، افزود: بخش قابل توجهی از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد، دارای رتبه های خیلی خوب کنکور هستند و در دانشگاه های مطرح تحصیل می کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به راه اندازی مدیریت توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش بنیان در معاونت اشتغال کمیته امداد، اظهار داشت: در این بخش کارهای مختلفی برای پشتیبانی طرح های دانش بنیان و ایده های خلاق انجام می شود که یکی از مهم ترین اقدامات در این راستا، راه اندازی صندوق «حمایت از طرح های نوین و دانش بنیان» تحت عنوان «صندوق نوید» است.

وی تصریح کرد: صندوق نوید کار خویش را به صورت رسمی شروع کرده است و افرادی که ایده های نوآورانه دارند، می توانند ایده های خویش را ثبت کنندو از حمایت های آن بهره مند شوند.

عبدالملکی اضافه کرد: صندوق نوید با هدف پشتیبانی از ایده های متخصصان، کارآفرینان و نخبگان، با تاکید بر مددجویان مورد حمایت کمیته امداد به صورت مشترک با مؤسسه دانش بنیان برکت بوجود آمده است و بعد از بررسی و هدایت طرح ها، قرارداد سرمایه گذاری روی طرح را منعقد می کند.

وی اضافه کرد: بعنوان یکی از اولین طرح های حمایت شده توسط این صندوق، قرارداد راهبری و شتاب دهی طرح کسب و کار یکی از بانوان خلاق تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان با عنوان «طراحی و تولید اسباب بازی های آموزشی برای کودکان و نوجوانان» در صندوق خطرپذیر کسب و کارهای نوین و دانش بنیان (صندوق نوید) منعقد و اجرایی شد.

عبدالملکی با اشاره به نیاز بازار و پژوهش انجام شده توسط این بانوی خلاق و اقدامات اولیه که در زمینه طراحی اسباب بازی های آموزشی صورت گرفته است، افزود: مراکز آموزشی، مهد کودک ها و خانواده ها به منظور آموزش های نوین، پرورش و افزایش اعتماد به نفس، پرورش عزت نفس، هوش هیجانی، هوش ریاضی منطقی و هوش اقتصادی همینطور افزایش مسئولیت پذیری و قانون مندی کودکان نیازمند ابزارها و اسباب بازی های هدفمند هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره ای و شتاب دهی با استفاده از ظرفیت زیست بوم دانش بنیان کشور هم برای موفقیت هر چه بیشتر این طرح «طراحی و تولید اسباب بازی های آموزشی برای کودکان و نوجوانان» برنامه ریزی شده است.
1399/03/26
23:38:47
5.0 / 5
1872
تگهای خبر: پژوهش , پشتیبان , خدمات , طراحی
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
الف دانلود