معاون وزیر كشور:

شهرداری ها یك پروژه قابل اجرا تا 1400 تعریف كنند

شهرداری ها یك پروژه قابل اجرا تا 1400 تعریف كنند

به گزارش الف دانلود خراسان جنوبی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: لازم است شهرداران شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت یك پروژه را تعریف كنند كه حتما تا آخر دولت به پایان برسد و این پروژه ها در چارچوب پروژه های ۱۴۰۰ در سرتاسر كشور حمایت خواهند شد.


مهدی جمالی نژاد، امروز چهارشنبه ۲۸ خرداد در نشست کاری شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرها و شهرستان های خراسان جنوبی در شهرستان فردوس، با تاکید بر پشتیبانی از پروزه های دارای طرح و برنامه، اظهار نمود: شهرداری ها می توانند برای کاهش هزینه در مدیریت پسماند و حمل و نقل از ظرفیت شرکت های منطقه ای استفاده کنند.

به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه در مبحث مدیریت پسماند اعتبارات خوبی دریافت شده و با این که اولویت با شهرهای شمال کشور است، اما خراسان جنوبی را ویژه خواهیم دید، اضافه کرد: در خراسان جنوبی تفاهم نامه های خوبی با بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) منعقد شده که در چارچوب این تفاهم نامه ها هر کمکی لازم باشد، انجام خواهیم داد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیان نمود: در مورد تأمین تجهیزات طبق تفاهم نامه یک سوم بین شهرداری، استانداری و سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری ها حاضریم تا هر اندازه که نیاز باشد، کمک نماییم.

جمالی نژاد با اشاره به شرایط سخت سال گذشته، خاطرنشان کرد: نوروز ۹۸ بیشتر از ۲۵ استان کشور درگیر سیل شدند و ۱۶۰ هزار منزل مسکونی تخریب شد و علاوه بر آن مواردی چون سهمیه بندی بنزین، کرونا و تحریم های ظالمانه، شرایط را سخت کرد.

وی ادامه داد: در همین ایام ۴۰ هزار پروژه جدید زودبازده را آغاز کردیم که از این تعداد ۳۰ هزار پروژه تابحال به بهره برداری رسیده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اظهار نمود: با عنایت به شرایط موجود باید اعتقاد داشته باشیم که با ظرفیت و استفاده از توان خود می توانیم زمینه ساز پیشرفت و توسعه شویم.

جمالی نژاد افزود: متاسفانه در معرفی شهرها بسیار ضعیف هستیم و شهرداران باید حق مردم خویش را مطالبه کنند، متولیان هم باید با ایجاد تورهای تخصصی پس از کرونا تجربه شهرداران موفق را به اشتراک گذارند.

وی ادامه داد: لازم است شهرداران ضریب ماندگاری مسافران را با ایجاد زیرساخت ها در شهرها فراهم نمایند که در این حوزه معرفی میراث فرهنگی و معنوی کمک شایانی خواهد نمود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر لزوم بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف شهری، خاطرنشان کرد: باید در حوزه های شهر و روستا هم باید قوی شویم و به دنبال درآمدهای پایدار رویم.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: شهرداری بعنوان یک نهاد مستقل و غیردولتی باید به خود متکی بوده و با استفاده از ظرفیت موجود، شهر را اداره کند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به منظور بازدید و بهره برداری از چند پروژه عمران شهری و روستایی به خراسان جنوبی سفر کرده است.

منبع:

1399/03/28
22:08:01
5.0 / 5
1815
تگهای خبر: پشتیبان , تجربه , سازمان , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
الف دانلود