معاون وزیر كشور:

توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود

توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود

به گزارش الف دانلود خراسان جنوبی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: ابلاغیه رهبری درباب افزایش جمعیت و توزیع عادلانه اعتبارات در شهرها و روستاها، موجب ماندگاری روستاییان در روستاها و شهرهای كوچك می شود.


مهدی جمالی نژاد، امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد در همایش بخشداران، منتخبین شوراهای اسلامی و دهیاران خراسان جنوبی که به میزبانی شهرستان قاینات برگزار شد، اظهار نمود: متاسفانه روند مهاجرت از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به سمت کلان شهرها سال به سال افزایش می یابد.

وی بیان کرد: توسعه پایدار کشور از روستاها می گذرد و خالی شدن روستاها از سکنه فاجعه است و اگر در وضع موجود که مهاجرت درحال افزایش است ثبات به روستاها و شهرهای کوچک برنگردد، رشد و توسه کشور به سمت تک قطبی در مراکر استانها پیش خواهد رفت.

به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اشاره کرد: ابلاغیه رهبری درباب افزایش جمعیت و توزیع عادلانه اعتبارات در شهرها و روستاها، موجب ماندگاری روستاییان در روستاها و شهرهای کوچک می شود.

جمالی نژاد با اعلان اینکه سندرم کلان شهری که موجب مهاجرت به شهرها شده است، ما را گرفتار مشکل کرده است، اضافه کرد: نظام شهری و روستایی کشور یک نظام بیمار است که سال هاست از آن رنج می بریم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در روستاها و شهرهای کوچک پتانسیل بالایی وجود دارد که باید تقویت شود تا بتوانیم اقتصاد روستا را متحول و اشتغال ایجاد نماییم.

وی با اعلان اینکه رویکرد ما ایجاد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهاست، اظهار نمود: تمام روستاها و شهرهای کشور پتانسیل و ظرفیت بالایی دارند و باید با نگاه به درون موجبات توسعه این مناطق را فراهم نماییم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اعلان اینکه باید با رفع معضل اشتغال، ماندگاری روستاییان را در روستاها فراهم نماییم، اشاره کرد: شهرستان قاینات با دارا بودن معادن و ذخایر غنی همانند یک کشور است و باید از ظرفیت و پتانسیل های آن به درستی استفاده گردد.

جمالی نژاد با اعلان اینکه دهیار باید در شرایط سخت و تحریم کار کند، تصریح کرد: توزیع عادلانه خدمات در روستاها مورد توجه است و با همین میزان اعتبار کمی که تابحال بوده توجه ویژه ای به روستاها و آبادی ها شده است.

معاون وزیر کشور، امروز از محله هدف بازآفرینی قاین و طرح راه اندازی جاده سلامت شهر قاین بازدید کرد.

منبع:

1399/03/30
21:01:16
5.0 / 5
2284
تگهای خبر: خدمات , سازمان , هاست
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود